Dr. Emel GÖKMEN

Dr. Emel GÖKMEN

Nöroloji
  • Kurum: Dr.Emel Gökmen
  • Tel: 0212 343 66 66
  • Web Adresi:http://www.emelgokmen.com
  • Adres: Sezai Selek Sk. Birtek Apt. No:12 D:2 Nişantaşı / ŞİŞLİ / İSTANBUL
3118 Kez izlendi

Muğla’da 1967 yılında doğdu. 1990’da Ege Üniversitesi Tıp Fakültesini, 1999’da İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroloji Ana Bilim Dalı’nda uzmanlığını tamamladı. 

2004 yılında Alman Hastanesindeki görevinden ayrılarak integratif tıp alanındaki çalışmalarına başladı. 

Tanı ve tanıya uygun ilaç döngüsünü sorgulamaya başlayan Gökmen, yaşamı boyunca kendisinin de çok çektiği migren ve baş ağrıları başta olmak üzere bazı hastalıklara yönelik spesifik çalışarak hastalıkların nedenlerini araştırmaya yöneldi. Klasik tıp eğitimi ile aldığı diğer integratif tıp (nöral terapi, akupunktur, homeopati, manyetik alan tedavisi) eğitimlerini birleştirerek tedavide “Gökmen Yaklaşımı” algoritmasını geliştirdi. 

“Gökmen Yaklaşımı” migren ve baş ağrıları başta olmak üzere bel-boyun ağrıları ve fıtıkları, baş dönmesi, kulak çınlaması, fibromiyalji, huzursuz bacak sendromu gibi bazı hastalıklarda hastalığın nedenini bulup bu nedenlerin konvansiyonel tıp (klasik tıp) ve integratif tıp yöntemlerinin birlikte kullanılarak düzeltilmesini sağlar.

Hastalıkların nedenini bulma konusunda kendi geliştirdiği yaklaşımda uzmanlaşan Dr. Gökmen’in özellikle migren ve baş ağrılarının tedavisindeki yeni, farklı yaklaşımı birçok hastanın ağrısına çözüm bulmasını sağlamıştır. Küme baş ağrısının sadece diş-çene kompleksinden kaynaklandığını iddia etmiş birçok hastada da bunu doğrulamıştır. 

Bir çocuk annesi olan Gökmen ağrıyı dindirmeye yönelik çalışmayı yaşam görevi edinmiştir.

 

Daha fazla göster

Dr. Emel GÖKMEN tarafından cevaplanan sorular

Tümü

beyin kanaması

Mrbalar benim bebeğim 1. Evre beyin kanaması geçirdi ama mr sonucunda kistik ensefalomalazik alanlar çıktı çok tedirginz lütfen yardımcı olurmusunuz
Emel GÖKMEN Sizi takip eden doktor en doğru bilgiyi verir. Üzücü bir durum ancak bu aşamada bişey yapılamaz heralde

parkinson hastaligi

Emel hnm merhaba;annem 58 yasinda sol parmaginda titreme farkettim Zorlada olsa noroloji doktorundan randevu alip kontole goturduk.Birkac egzersiz yapti ve sag elinin geride kaldigini soylerek parkinson baslangici dedi ve kan tahlilleri yaptirdi.Tahlillwrde MCH,RDW,MCV,PCT,PDW,HDL dusuk-BASO ve trigliserid yuksek cikti.Internette kucuk bir arastirma yaptim.Parkinson hastaligi dopamin sivisinin azalmasina sebep oluyormus.Bu yapilan testlerde bunu anlamak mumkun mu?Ya da kesin teshis konulmasi icin ne yapilmasi gerekir.Konu ile ilgili bilgilendirme yapabilirseniz sevinirim.Tesekkurler...
Emel GÖKMEN Bu testler genel tarama testleridir. Parkinson hasta muayenesi ile tanı konulur. Muayene dışında özel kan testi yoktur.

Bel fitigi

Merba doktor beybenim sorunun sol kalca kokunden parmaklara kadar inen agrilarim agrilar kalca kokunde bacagin arkasinda bir cizgi halinde diz arkasinda ve dizden asagi yanlara dogru ayak altindan parmaklara kadar uzaniyor. Agri cok fazla ayakta duramiyorum bir aya yakin evde yatiyorum Ama agrilar gecmedi ilackullaniyorum ayakta guc kaybi yok sadece parmaklarda karincalanma var.fakat 10 15 adim atinca muthis bir agri duyuyor ve duz uzaninca 5 10 dadikada geciyor. Ama adim atinca tekrrar agriyor. Ve saga egik duruyorum. Mr sonuclarimi yorumlarmisiniz.İnceleme saggital T1 (SE), T2 (TSE-FS), aksiyel T2 (TSE) sekanslarında çalışılmıştır. Lomber lordoz normaldir. Lomber vertebralarda açıklığı sağa bakan skolyoz ile uyumlu görünüm dikkati çekmektedir. Vertebra korpus yükseklikleri normaldir. Lomber intervertebral disk mesafeleri normal olarak izlenmektedir. Aksiyel serilerde L1-S1 intervertebral disk mesafeleri taranmıştır. L1-2 intervertebral disk intensiteleri normaldir. Nöral foramenler normal olarak izlenmektedir. Spinal kanal ön arka çapları normaldir. Faset eklemler normaldir. L2-3 intervertebral disk intensiteleri normaldir. Nöral foramenler normal olarak izlenmektedir. Spinal kanal ön arka çapları normaldir. Faset eklemler normaldir. L3-4 intervertebral diskinde T2 ağırlıklı serilerde dejeneratif sinyal kaybı izlenmektedir. Bilateral nöral foramenler açıktır. Spinal kanal ön arka çapı normaldir. Faset eklemler normaldir. L4-5 intervertebral diskinde T2 ağırlıklı serilerde dejeneratif sinyal kaybı ve sol foraminal protrüzyon ile uyumlu görünüm dikkati çekmektedir. Sol nöral foramen inferior kesimde daralmış olarak izlenmektedir. Sağ nöral foramen normal olarak izlenmektedir. Sol İnferiorda epidural yağ yastıkçıkları silinmiştir. Faset eklemlerde dejeneratif değişiklikler izlenmektedir. L5-S1 intervertebral diskinde T2 ağırlıklı serilerde dejeneratif sinyal kaybı ve sol paramedian ekstrüde disk ile uyumlu görünüm dikkati çekmektedir. Sol nöral köke bası izlendi. So nöral foramen spinal kanal giriş seviyesi daralmıştır Sağ nöral foramen normaldir. Faset eklemler normaldir. İzlenebilen spinal kord volüm ve intensitesi normaldir. Konus medullaris normal seviyede sonlanmaktadır. Çevre yumuşak dokular normal sınırlardadır. Sonuç: Lomber vertebralarda açıklığı sağa bakan skolyoz ve tariflenen disk patolojileri.
Emel GÖKMEN Fıtıklara bağlı şikayetiniz var. Nöral terapi öneririm.
Akıllı Lens Ameliyatı