Prof. Dr. Nejat GÜNEY

Prof. Dr. Nejat GÜNEY

Ortopedi ve Travmatoloji
  • Kurum: Muayenehane
  • Tel: 212 225 2049
  • Web Adresi:http://www.nejatguney.com.tr/
  • Adres: Hakkı Yeten Caddesi. NO:19. Kat:8. Unimed İş Merkezi – Fulya / ŞİŞLİ / İSTANBUL
11167 Kez izlendi
Prof. Dr. Nejat Güney 1948 yılında İstanbul’da doğdu. Pertevniyal ve Galatasaray Lisesi’nde okuduktan sonra 1973 yılında İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. 1975–1980 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji ABD uzmanlığını tamamlayarak aynı fakültede çalışmalarına devam etti. Prof. Dr. Güney 1986 yılında Doçentliğini, 1994 yılında ise Profesörlük Ünvanını aldı.

1980 yılından itibaren çocuklarda kalça çıkığı, çarpık ayak ve kırıklı hastaların tedavileri ile ilgilenmesinin yanı sıra daha çok eklem hastalıklarının tedavileri üzerine yoğunlaşmaya başladı. Kalça ekleminin kireçlenmeleri ve romatizmal hastalıkları üzerine çalışmalar yaptı. 1987 de diz ekleminin artrozu ve diz protezi üzerine Londra’da 3 ay Royal National Orthopaedic Hospital de Prof.Dr. George Bentley’in yanında çalıştı ve yurda dönünce bugün halen diz protezi ameliyatlarında kullanılmakta olan Total Kondillar diz protezini ilk defa ülkemizdeki diz hastalarında kullanmaya başladı. Daha sonra 2 kez İngiltere ve Almanya’ya giderek çeşitli hastanelerde çalıştı. Amerika Birleşik Devletleri’nde protezlerle ilgili hastane ve kurs çalışmalarına katıldı. 1980 yılından günümüze dek 2000′in üzerinde kalça ve 2500 kadar da diz protezi ameliyatını gerçekleştirdi. Ülkemizde ilk defa iki taraflı olarak dize ve kalçaya, aynı ameliyat gününde diz protezini ve kalça protezini uygulamış ve bu konuda öncülük etmiştir.

Diz ve kalça artroplastisi konusunda yurtiçi ve yurtdışında çeşitli kongrelerde sunumları bulunan ve konferanslar veren Prof. Dr. Nejat Güney halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde yarım gün statüsünde görev yapmakta ve öğleden sonra Özel statüde çeşitli hastanelerde ve muayenehanesinde çalışmaktadır. Diz ve kalça total protezi cerrahisinde birçok bilimsel makalesi bulunmaktadır.

30 yılı aşkın süreden beri ortopedinin eklem protezi cerrahisi ile uğraşmaktadır. 1989 yılında Londrada 3 ay süre ile Total Diz Protezi replasmanı ile ilgili Royal National Orthopaedic Hospital de Prof.Dr.Bentley’in yanında çalışmış ve yurda dönüşünden sonra bugün kullanılan modern diz protezlerinin hastalara uygulanmasında öncülük etmiştir. Ortopedik İlgi alanları Kalça ve Diz eklemi cerrahisi, hobileri futbol, kayak sporu, müzik ve seyahattir. Evli ve 2 çocukludur. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Daha fazla göster

Prof. Dr. Nejat GÜNEY tarafından cevaplanan sorular

Tümü

lisfranc eklem kırığı

lisfranc eklem kırığı merhaba; annemin ayağının üzerinden araç geçti ve ayağında kırık meydana geldi.Ameliyat ile ayak baş parmağı kemik tozü ile doldurularak düzgün kemik tutması için demir takıldı.lisfranc eklem kırığı olarak raporunda görünmektedir.ayaktaki demirlerin çıkmasına 1 hafta kaldı. şu süreçte parmağını hafif olarak hareket ettirmesinde bir sakınca varmıdır. ve tedavi süreci demirlerin çıkmasından sonra zorluk çekmemesi için ne yapmalıdır.
Nejat GÜNEY Parmağını hareket ettirebilir. Sakıncası olmaz. Geçmiş olsun. Teller çıktıktan sonra fizik tedavi gerekebilir....
Akıllı Lens Ameliyatı