Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT

Prof. Dr. Tahir ÖĞÜT

Ortopedi ve Travmatoloji
  • Kurum: Muayenehane
  • Tel: 532 732 0200
  • Web Adresi:http://www.ayakvebilekcerrahi.com/
  • Adres: Ferah Sokak No: 22 Fulya / ŞİŞLİ / İSTANBUL
19159 Kez izlendi

Doç. Dr. Tahir Öğüt’ün Ortopedi ve Travmatoloji’ye olan ilgisi öğrencilik yıllarına dayanmaktadır. Tıp Fakültesi 5. Sınıfta seçmeli stajını Almanya’da Giessen Üniversite Hastanesinin Ortopedi Bölümünde bir ay süre ile (1990)yapmış, Ortopedist olmayı ciddi anlamda ilk kez o tarihte kendisine hedef edinmiştir. 1992 senesinde TUS (Tıpta Uzmanlık Sınavı)’nda İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nı kazanmasıyla profesyonel anlamda Ortopedi hayatı başlayan Dr. Tahir Öğüt, 1997 senesinde aynı kurumda uzman, 2005’de Doçent ve 2011’de Profesör ünvanı almaya hak kazanmıştır. Dr. Tahir Öğüt’ün uzmanlık tezi "Doğuştan Çarpık Ayaklarda Cerrahi Tedavi”dir.

2000 yılından beri Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi ile ilgilenen ve her geçen sene bu alanlarda daha da yoğunlaşan Dr. Tahir Öğüt’ün pratiğinde "ayak ve ayak bileği cerrahisi” 2007 senesinden itibaren tüm Ortopedi ve Travmatoloji olgularının %90’ını oluşturmaktadır. Kendisi "ayak” ve "ayak bileği”ni bir bütün olarak görerek, "erişkin”, "çocuk” ve "sporcu” olmak üzere tüm patolojileriyle ve ayrıca "travmatik yaralanma”larıyla ilgilenmektedir. İlizarov cerrahisi ve artroskopik cerrahi konularında da yurtdışı çalışmalarda bulunan Öğüt, ayak ve ayak bileğine ait karmaşık problemlerde İlizarov Cerrahisi ve artroskopik cerrahiyi en ileri düzeyde kullanabilmektedir. Ayak Bileği Arkası patolojilerinin artroskopik tedavisi konusunda Avrupa ve A.B.D. çapında üne sahiptir. Ayrıca eklem kıkırdak problemlerine de ilgisi olan Dr. Tahir Öğüt, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ndeki "kıkırdak patolojilerinde kök hücre tedavisi” ile ilgili çalışmalarda aktif rol oynamıştır.

Ayak Cerrahisi’ndeki görece kısa geçmişine rağmen Dr. Tahir Öğüt bugün Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri (A.B.D.)’nde tanınan bir ortopedik cerrahtır. Uluslar arası referans niteliğinde 30’un üzerinde yurt dışı makalesi olan Dr. Tahir Öğüt birçok kez Avrupa ve A.B.D.’de düzenlenen bilimsel toplantılarda "davetli konuşmacı” olarak sunumlar yapmış ve yapmaktadır. A.B.D.’ de 2010 yılında yayımlanan ve bugün tüm dünya Ortopedistleri’nin Ayak-Ayak Bileği Cerrahisi Dalı’nda faydalandıkları prestijli bir kitapta "ayak bileği artroskopisi” ile ilgili bir bölümü yazmıştır. Uluslar arası bölüm yazarlığı yaptığı diğer bir kitap da Avrupa’da 2012 yılında yayımlanacaktır.Ülkemizde "Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği”nin kurucu ve yürütücülerinden olan Dr. Tahir Öğüt 2010 yılında EFAS "Avrupa Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği” Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen ilk Türk olmuştur. Aynı zamanda "Amerikan Ortopedistleri Ayak ve Ayak Bileği Cerrahisi Derneği”AOFAS’ın da aktif üyesidir. İstanbul Erkek Lisesi mezunu olan Dr. Tahir Öğüt İngilizce ve Almanca konuşabilmektedir.

Daha fazla göster
Akıllı Lens Ameliyatı