Hemen Randevu Oluşturun

  • Randevu almak ücretsizdir.
  • Ücret bilgisi için doktorla iletişime geçin

Güvenlik kodu
4,0

0 değerlendirme
5 yıldız
4 yıldız
3 yıldız
2 yıldız
1 yıldız

Prof. Dr. Erhun EYÜBOĞLU Kimdir?

Genel Cerrahi

Eyüboğlu ailesinin, Trabzon Maçka ilçesinde yerleşmiş bölümünün bir ferdi olan babamın, Doktor olarak vatani görevini yapmış olduğu Bayburt’a Dünya’ya geldim. 1963 yılında İstanbul – Mimar Sinan İlkokulu’nda başlamış olduğum ilköğrenimimi  1967 – 68 döneminde İnegöl Gazi Paşa İlkokulu’nda tamamladım.

1968 – 69 ders yılında İnegöl Lisesinde orta öğrenimime başladım.

1973 – 74 ders yılında İnegöl Lisesinden mezun oldum.

1975 yılında İstanbul Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesine girdim.1976 yılında İngiltere –Cambridge ‘de ( King’s College ) İngilizce programına katıldım.   1981 yılında Tıp Fakültesinden mezun olarak "Tıp Doktoru” ünvanını aldım. 1981 – 82 döneminde İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniğinde bir yıl süreyle volonter asistan olarak görev yaptım.

1982 yılında kadrolu asistan olarak aynı klinikte göreve başladım.

1986 yılında kolorektal cerrahi ve cerrahi yoğun bakım konularında bilgi ve görgümü arttırmak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri Baltimore kentinde Johns Hopkins Üniversitesi ve St.Agnes Hastanelerinde bulundum.

1986 yılında "Rektum Kanserlerinin tedavisinde Anterior Rezeksiyonun Yeri” adlı tezimle Genel Cerrahi uzmanı oldum. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniği Acil Servis Biriminde genel cerrahi uzmanı olarak mecburi hizmetime başladım.

02 Ekim 1989 tarihinde Doçent ünvanı alarak İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında göreve başladım.

1990 yılında laparoskopik cerrahi, 1992 yılında da laparoskopik kolon cerrahisi konularında deneyim kazanmak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri Baltimore kentinde bulundum.Vatani görevime 1992 yılı içinde GATA Haydarpaşa Eğitim Hastanesinde yaptım ve genel cerrahi kliniğinde laparoskopik cerrahiye başlanılmasında aktif görev aldım.

1993 yılında Türkiye’de ilk kez laparoskopik sol kolon rezeksiyonu işlemini gerçekleştirdim.

1993 yılında İstanbul Üniversitesi katkısıyla geniş çaplı laparoskopik cerrahi kursu düzenledim.

1995 yılı Kasım ayında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde Profesörlük kadrosuna başvurdum ve 1996 yılı Mart ayında profesörlük kadrosuna atandım.

Ulusal tıbbi derneklerden; Türk Kolon ve Rektum Cerrahisi Derneği, Meme (Senoloji) Hastalıkları Derneği, Endoskopik – Laparoskopik Cerrahi Derneği, Türk Tabipler Birliği, Ulusal Cerrahi Derneği, Travma Derneği, Gastroözofageal Reflü Derneği,Endokrinoloji Derneği

Uluslar arası derneklerden; ASCRS, ACS, ESSO,SAGES, ELSA ,EAES., SIS, EATS, ESS , Senelogic International Society, Club Mediterraneen  de Chirurgie Endoscopique üyesiyim. Bu derneklerden ELSA’nın 1993 – 95 yılları arasında Türkiye temsilciliğini üstlendim.

2000 yılında "gastroözofageal reflüx derneği”ni kurdum, bu derneğin yönetim kurulu başkanlığını yapmaktayım.

Transanal endoskopik mikrocerrahi ( TEM ) konusunda çalışma yapmak üzere 2004 yılı aralık ayında  Tübingen –Almanya ‘da bulundum

Ameliyathane sorumlu öğretim üyeliği, geçici acil ünite yöneticiliği, tez yönetmenlikleri gibi idari görevlerde bulundum. 2005 yılında Acil Birim Koordinatörü olarak atandım. Aynı yıl Üniversite Senatosuna Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Senatörü olarak atandım. 15 kasım 2005 itibariyle Cerrahpaşa Tıp Fakültesi vekil Dekanlığına atanarak bu görevi sürdürdüm. 13 ocak 2006 tarihinde de Cerrahpaşa Tıp Fakültesi  Cerrahi Tıp Bilimleri Bölüm Başkanı olarak göreve başladım. İstanbul Üniversitesi Akademik Yapılanma Sürekli Komisyonu üyesiyim. Bu görevler dışında halen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında öğretim üyeliği görevimi sürdürmekteyim.

İngilizce biliyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım.


Hastane / Klinik

Kurum Adı

Muayenehane - Özel Muayenehane

Adres

Fişekhane cad. Batman Apt. No: 46/5

Telefon

212 660 2000

Web

www.erhuneyuboglu.com/


Harita


Sorular

Kadın
fi**** gu**** –

Merhaba Hocam. Ben sürekli büyük ve küçük tuvalete gidiyorum. Yemek yedikten sonra sigara içiyorum her sigara içtikten sonra büyük tuvaletimi yapıyorum ve tam boşaltım hissetmiyorum. Nerdeyse her gün baş ağrısı göz ağrısı ve sırt ağrısı yaşıyorum. Ağrılarımın hepsi de sol taraftan bulunuyor. Sol gözüm sol kaburgam ve başımın sol tarafı ağrıyor. Tuvaletimi yaptıktan sonra, gaz çıkardığımda ya da geğirdiğimde ağrılar azalıyor. Sürekli uyuma isteği ve halsizlik isteği var. Sol burun kanalımdan beyazımsı sümük oluyor ve bunu sanki burnum tıkanmış gibi hissediyorum. Gaz çıkardığımda burnumdaki tıkanlık biraz azalıyor. Bana bu konuda yardım etmeniz ve bilgi vermenizi rica ederim. Saygılarımla…

Kadın
fi**** gu**** –

Merhaba iyi günler benim bir sorum var 16 yaşındayım 5 gün önce doktora gittim , kıl dönmesi olduğunu ve ameliyat olamam gerektiğini söyledi , 1 ağrı kesici ve 2 ilaç daha verdi bunları kullan sonra tekrar gel dedi , bende yarın gidicem kontrole aynı gün içinde ameliyat olur muyum yoksa gün mü verir ??

Kadın
fi**** gu**** –

Slm hocam size sormak istedigim soru...annemin sirtinda sol tarafta kurek kemiginin hemen altinda ceviz buyuklugunde bir kitle farkettim gozle gorulmuyo ancak dokununda acı veriyo diyo annem bu kitle beni korkutuyo hangi branj doktoruna baş vurmamiz gerekiyo tesekkur ederim

Soru Sor

Doktora soru sormak için lütfen üye ol yada giriş yap
Güvenlik kodu
  • Ad soyad bilgileriniz sadece ilgili doktor ile paylaşılmaktadır.
  • Bilgileriniz kesinlikle 3. kişilerle paylaşılmamaktadır.
  • Sorunuz bu web sayfasında yayınlanacak.
  • Lütfen herhangi bir kişisel bilgi iletmeyiniz.
  • İnternet, bir doktorun sağladığı tıbbi bakımın yerine geçemez.
  • Soru cevaplandığında size email üzerinden haber vermek içindir.

Soruyu gönder

Kadın
gö**** el**** –

Hastanizin yapılan bilateral ultrasonografi teşkilinde: Her iki meme parankimi fibroglanduler paterndedir. Sol meme iç we dış kadranlarda dağınık yerleşimli en büyüğü(9hizasinda areolaya 3cm mesafede)9*3mm boyutta,sağda ise en büyüğü(saat 2hizasi areolaya 2cm mesafede)7*3mm boyutta anekoik kistik lezyonlar mevcuttur. Sağ meme 10hizasi periferinde 4*3mm boyutta santrali ekojen hipoekoik noduler lezyon izlenmiştir. (İML?).Sağ meme saat 4hizasi areolaya 2cm mesafede ise 8*3mm boyutta hipoekoik,düzgün sınırlı solid lezyon mevcuttur(komplike kist?,Fibroadenom?). Bilateral asiller yumuşak doku planları ve ana vasküler yapılar normaldir. Her iki aksillada patalojik boyut artışı gösteren lenf nodu saptanmamıştır. BİRADS KATEGORİ:Yüksek olasılıkla benign bulgular.kısa dönem takip gerekir (%2malingnensi riski mevcuttur.)

Kadın
A.**** ca**** –

25 gün önce safra kesesi açık ameliyatı oldum , yaranın alt kısmından dışarıya açık sarı bir sıvı geliyor Dr. Bey bu deriden gelen yağdır ve normaldir diyor. Sizce normal saygilarimla. ..

Erkek
em**** ça**** –

selam hocam hocam endoskopi sonucum kardiya gecşekliği(özafagus aly uç sfinkter disfonksiyonu?) krronik eritamatöz gastrit gastropitosis hocam kullandığım ilaçlar oldu protonex motilium ilaçlarım bitti ama rahatsızlığımı hissediyorum içimde bişey varmış gibi sanki ne yapmalıyım hocam ilaçları depiştirsem veya önerdiğiniz bi ilaç varmı şimdiden teşekkür ediyorum

Kadın
ay**** de**** –

sayın Eyüboğlu size sorum ben sporla uğraşıyorum 32 yaşında bir erkeğim.geçenlerde yiğenimle güreşirken bağazımı epey sıktı.15-20 geçmesine rağmen hala gırtlağım acıyor özellikle yutkunurken acıyor ne yapmam gerek şimdiden çok teşekkür ederim iyi çalışmalar cevabınızı bekliyorum..

Kadın
Se**** At**** –

Merhabalar Erhun Hocam benim size bir sorum olacaktı annem 45 yaşında sol göğsünde bir sertlik hissetmesi nedeniyle mamografi çektirdi sonuçlarında meme paterni olarak seyrek fibroglanduler doku yazıyor, bulgular olaraksa ise şu şekilde yazıyordu:Deri,deri altı yağ dokusu,nipple normaldir her iki meme liposkleroze parankim yapısında olup fibroglanduler dokular retroareolar alanlarda ve dış kadranlarda belirgindir,sol meme retroareolar bölge de asimetrik yoğunluk artışı izlenmiştir,malign kitlesel opasite ya da patolojik mikrokalsifiksyon saptanmamıştır,belirgin fokal doku distorsiyonu saptanmamıştır,her iki aksiller bölgede milimetrik boyutlu santrali radyolüsen birkaç adet reaktif karakterde lenf nodu mevcuttur şeklinde yazıyordu.Annem meme kanseri hocam çok korkuyor bu konuda sizden bilgi almak istedim

Kadın
ay**** ka**** –

1.5 yıl ara ile iki sezeryan oldum ikinci sezeryanda doktorum dikişlerde biraz yapışma vardı birde dikerken dokuların parçalanıyordu dedi son sezeryanda 4 yıl geçti 3.sezeryan düşünebilirmiyim gene dokularım yırtılırmı yada önceki yspışıklık sıkıntı çıkarırmı kadın doğumcu genel cerrahlara sormak lazım dedi

Erkek
Ff**** Ku**** –

hocam öncelikle iyi çalışmalar dilerim. Hocam ben makatta bir şişlikten dolayı hastaneye genel cerraha gittim. Doktor makata baktı ve anal fissür olduğunu söyledi. Akıntı, Kabızlık, kanama olup olmadığını sordu. Bende yok dedim. Hatta muayeneden 6 ay kadar önce ordan tuvalet kağıdına kan geldiğini söyledim. Şuanda şişlik dışında bir sıkıntımın olmadığını söyledim. Doktor reçete yazdı ve Tanı olarak anal fissür, proktit yazdı. İlaç olarakta cipro 500. Hocam benim internette araştırdığım kadarıyla proktit cinsel yolla bulaşan enfeksiyon Kaynaklı olabiliyormuş. Ben aynı zamanda takıntı hastası olduğum için size bi kaç soru sormak istiyorum. Cevap verirseniz çok sevinirim. 1.sorum: proktit daha çok cinsel yolla bulaşan bir hastalık mıdır? Çok sık Görülen bir hastalık mıdır? (Internette hep cinsel yolla bulaşmayı konu edindikleri için soruyorum) 2.sorum: normal kadın erkek cinsel birleşimiyle, Erkeğe bulaşan bir enfeksiyon proktite sebep olur mu? Yoksa sadece ters ilişki(anal) mi proktite neden olur? Hocam bu soruları sormamın nedeni internette yazan şeyleri ( ters ilişki ) yapmadığım halde, hatta nefret ettiğim bir durum olduğu halde, doktorun böyle bir Tanı yazmasındandır. hocam konuya hakim bir uzman olarak, Allah rızası için cevap verirseniz sevinirim. Saygılarımla.

Kadın
Fİ**** AY**** –

Merhaba Erhun bey, yapılan ultrasonda sol lob alt kesimde mikst ağırlıklı solid 38*25 mm, sağda üst pold izoekoik solid 3,5*2 mm boyutlarında gerçek nodül mevcut olduğu belirtildi. Ameliyat olmam gerektiği söylendi. sizce ameliyatsız tedavi olmam mümkünmüdür ne kadar tehlikeli bir durum ve ameliyat olmadığım takdirde ne tür sıkıntılar yaşarım. Siz ameliyatı önerirmisiniz. Durumumla ilgili görüşlerinizi belirterek bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Teşekkür ederim.

Erkek
Me**** Bo**** –

Hocam merhabalar benim yaklaşık bir aydir kasigim agriyor urolojiye gittim idrar kan örneği aldilar birşey cikmadi ama hala agriyor sirtustu uzaninca daha fazla agriyor ayaktayken bazen agriyor bazen de hic agrimiyor ne yapmam lazim

Kadın
de**** ka**** –

Merhaba Hocam. Ben sürekli büyük ve küçük tuvalete gidiyorum. Yemek yedikten sonra sigara içiyorum her sigara içtikten sonra büyük tuvaletimi yapıyorum ve tam boşaltım hissetmiyorum. Nerdeyse her gün baş ağrısı göz ağrısı ve sırt ağrısı yaşıyorum. Ağrılarımın hepsi de sol taraftan bulunuyor. Sol gözüm sol kaburgam ve başımın sol tarafı ağrıyor. Tuvaletimi yaptıktan sonra, gaz çıkardığımda ya da geğirdiğimde ağrılar azalıyor. Sürekli uyuma isteği ve halsizlik isteği var. Sol burun kanalımdan beyazımsı sümük oluyor ve bunu sanki burnum tıkanmış gibi hissediyorum. Gaz çıkardığımda burnumdaki tıkanlık biraz azalıyor. Bana bu konuda yardım etmeniz ve bilgi vermenizi rica ederim. Saygılarımla…

Kadın
Kü**** Ün**** –

Merhaba iyi günler benim bir sorum var 16 yaşındayım 5 gün önce doktora gittim , kıl dönmesi olduğunu ve ameliyat olamam gerektiğini söyledi , 1 ağrı kesici ve 2 ilaç daha verdi bunları kullan sonra tekrar gel dedi , bende yarın gidicem kontrole aynı gün içinde ameliyat olur muyum yoksa gün mü verir ??

Kadın
fi**** gu**** –

Slm hocam size sormak istedigim soru...annemin sirtinda sol tarafta kurek kemiginin hemen altinda ceviz buyuklugunde bir kitle farkettim gozle gorulmuyo ancak dokununda acı veriyo diyo annem bu kitle beni korkutuyo hangi branj doktoruna baş vurmamiz gerekiyo tesekkur ederim

Erkek
gü**** ko**** –

merhaba hocam bugün doktora gittim koltuk altımdaki şişiklik için ultrason istendi.ultrason sonucunda şu açıklama yer alıyor.ne anlama geldiğini sormak ister,bilgilerinizi paylaşmanızı rica ederim, sol aksiller fossada cilt altı yağ planlarında 34 mm çapında net kontur vermeyen,34 mm çapında LAM la uyumlu olabilecek görünüm mevcuttur...açıklamada bu yazıyor ancak gittiğim cerrahi doktoru yorumlayamadı. teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim.


4,0

0 değerlendirme
5 yıldız
4 yıldız
3 yıldız
2 yıldız
1 yıldız

Prof. Dr. Erhun EYÜBOĞLU hakkında görüş bildirin

Güvenlik kodu

Formu gönder