Erken boşalma sorununun tedavi edilmediği koşullarda, çiftlerin cinsel yaşamı çok olumsuz etkilenmektedir. Çünkü 1 dakikadan daha kısa süren bir cinsel birleşme, hem kadın hem de erkek için yeterli bir tatmin sağlayamamaktadır. Bunun sonucunda, bir süre sonra çiftler bilinçli ya da bilinçsiz olarak cinsel ilişkiden kaçınmaya başlamaktadırlar. Dolayısıyla cinsel ilişki sıklığı çok azalmakta ve bu da evlilik ilişkisine yansımaktadır.

VİDEO: İKTİDARSIZLIK NEDİR?

Erkekte erken boşalma sorunu olduğu zaman, kadında da ikincil olarak yeterli oranda tatmin olamadığı için cinsel istek azlığı ve orgazm olamama durumu başlamaktadır. Çünkü cinsel ilişki sırasında boşalma çok erken olduğu için, kadının orgazm olmasına yeterli süre sağlanamamış olmaktadır. Dolayısıyla erken boşalma partnerin cinsel hayatını da, çiftin cinsel hayatını da olumsuz etkilediği için, artık kadınlar erkeği erken boşalma tedavisine yönlendirmektedirler.

Doç. Dr. Semih ÖZKAN

Hemoroid (basur) rahatsızlığı, erken boşalmaya yol açar mı ya da erken boşalmayı tetikler mi? Teşekkür eder, saygılarımı sunarım.... devamı