Prostat masajı, prostat bezini sağlıklı yararlar için hafifçe dokunulduğu bir tür masajdır. Erkeklerin üreme sistemlerinin yanı sıra her iki cinsiyetin idrar yollarına ve erkekleri etkileyen genel sağlık konularıyla ilgilenen androlojiye de odaklanan ürolojinin bir yönü olarak sık sık bahsedilir. Prostat masajının yenilenen cinsel işlev ve prostata özel bazı durumlardan kurtulma gibi bildirilmiş birçok yararı vardır.

İşlem tıbbi bir ortamda ön sevişme veya tekil bir etkinlik olarak yürütülebilir. İşlem sırasında, özel bir prostat masaj aleti anüse 10-12 santim yerleştirilir. Özel ekipman mevcut değilse bazen parmak da kullanılabilir ama araştırmalar gösteriyor ki parmaklar bölgeye ulaşamayacak kadar kısa olabilir. birçok durumda, anüs ve masaj aleti iyice kayganlaştırılıp süreç kişi için daha rahat hale getirilir.

Prostat bezinin dokuları aşırı derecede duyarlıdır, prostat masajı sırasında hafif hafif dokunulan ve uyarılan da bu dokulardır. Masaj aleti, birçok erkekte kivi meyvesi boyutunda olan prostatın yerini tespit eder. Prostatla dolaysız temas, birçok erkeğin zevkli bulacağı yoğun bir his yaratır. Bu masajı hafifçe ve dikkatle prostatın etrafında hareket ettirmek en yaygın prostat masaj tekniğidir çünkü daha fazla his uyandırıp çeşitli cinsel sorunları ve üreme sistemi sorunlarını çözümlemede yardımcı olabilir.

Prostat masajının yararları arasında cinsel hissin artması, iktidarsızlığın ve sertleşme bozukluğunun üstesinden gelinmesi bulunur. Pelvik bölgeden geçen kan akışı engellenebilir, prostat masajı kanın yeniden akması için ideal bir yoldur. Bunun hastanın cinsel yaşamında çarpıcı etkisi olabilir ve uzun süreli ereksiyonlar, daha zevkli orgazmlar ve daha uzun cinsel kuvvetle sonuçlanabilir.

Prostat masajı, prostat iltihabı olan kişiler için de yararlı olabilir. Prostat iltihabı (prostatit), prostat bezi keselerinde gelişen ve çoğalan bakterilerden kaynaklanan prostat ihtihaplanmasıdır. Bu yüksek ölüde rahatsız durumun sıklıkla şiddetli ağrısı prostat masajıyla hafifletilebilir.

Prostat kanseri teşhisi konulan erkekler de prostat masajından yararlanabilir. Prostata ve prostattan dolaşım prostat masajıyla teşvik edilebilir, böylece bölgeye çok gerekli olan besinler, oksijen ve temiz kan sağlanabilir. Ayrıca bakterilerin yok edilmesine yardımcı olabilir, bu da prostat kanserini önlemeye yardımcı olur.

Kaydedilmiş birkaç masaj riski vardır. Bunlar olası hemoraj (kanama), hemoroit (basur) ve bölgenin dokularında ihtihaplanma olan selülittir. Tıbbi uzmanlar, hastalara prostat masajı yaptırmanın veya kendi kendilerine yapmanın en iyi yolları hakkında doktorlarına danışmalarını öneriyorlar.

Op. Dr. Sinan GÖKER

12 aylık bebeğim var. Şalazyon tanısı koyuldu. Antibiyotik +steroidli göz damlasi verildi. İlaçın uyarilar bölümünde 3 yaş altinda kullanılmamalıdır ... devamı