Doç. Dr. Semih ÖZKAN

Doç. Dr. Semih ÖZKAN

Üroloji
  • Kurum: Muayenehane
  • Tel: 212 227 6300
  • Web Adresi:http://www.drsemihozkan.com/
  • Adres: Ayazmadere Cad. Yeşil Çimen Sokak. No:9 Fulya / BEŞİKTAŞ / İSTANBUL
15678 Kez izlendi
Doç. Dr. Semih Özkan 1955 yılında Ankara da doğdu. İlk ve orta öğretimini Ankara da yaptı. 1974 yılında Hacettepe Üniversitesi tıp fakültesine girdi. 1982 de yine aynı üniversite de tıp fakültesi Üroloji Anabilim Dalında Üroloji ihtisasını başladı ve 1986 yılında üroloji uzmanı olarak bitirdi.

Askerlik ve mecburi hizmetlerini tamamladıktan sonra 1991 yılında Malatya İnönü Üniversitesi tıp fakültesi Üroloji anabilim dalında göreve başladı. 1993 yılında 1 yıl süre ile ABD, Houston Teksas, Baylor College of Medicine, Scott departman of Urology de "üroloji departmanın da”  erkek kısırlığı alanındaki eğitimini tamamladı ve "Urology fellowship” diplomasını ve mikrocerrahi gerektiren ameliyatları için aynı fakültenin plastik cerrahi kliniğinde mikro cerrahi kursunu da tamamlayıp sertifikasını aldı.  Tekrar Malatya İnönü Üniversitesine döndükten sonra 1997 de Üroloji Doçenti oldu.

Dr. Semih Özkan 2000 yılı itibariyle İstanbul Memorial hastanesinde göreve başladı ve çok yoğun olarak erkek kısırlığı alanında çalışmalarını sürdürdü. Bu dönemde erkek kısırlığı tanı ve tedavisi alanında çalışırken aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı birçok kongre ve kurslara katılıp alanındaki gelişmeleri takip ederek, eğitiminin sürekliliğini sağlamaya çalıştı.

Sperm elde etme tekniği olarak en gelişmiş yöntem olarak 1998 de tanımlanan mikroTESE ameliyatlarını 2002 yılından itibaren ülkemizde de uygulamaya başladı. 2013 yılı Mart ayı itibariyle serbest olarak hekimlik mesleğini icra etmektedir.

İlgi Alanları: Erkeklerde Kısırlık tedavisi, Azospermi, Mikro Tese, Varikosel, Düşük sperm tedavisi, 
Daha fazla göster

Doç. Dr. Semih ÖZKAN tarafından cevaplanan sorular

Tümü

yardım

İyi akşamlar sizden yardim istiyorum eşimde birden bire cinsel isteksizlik oldu penisi az kalkıyor sertleşme olmuyor yumurtaliklari cok yumşak sanki içi boş gibi ve vücudu yanıyor çok sıcak çok terleyen biriydi terlemesi bile olmuyor sabahları hafif sertlesme oluyor uyku sırasında ve bu aralar çok sinirli oldu hayattan koptu doktorada gitmiyor utaniyor sanırım sizce tamamen erkeligini kaybetmiş olabilirmi lütfen bu konuda beni aydınlatin sorunu ne olabilir
Semih ÖZKAN Öncelikle geçmiş olsun, eşinizin bir ürolog tarafında değerlendirilmesi gerekiyor. Aniden oluşan bu durum çoklukla psikolojik nedenlerle olabilir, eşinizin stres yoğunluğunun da bir psikiyatr tarafından değerlendirilmesi gerekir. Saygılarımla.

Bilgi talebi.

Sayın Hocam; Azoosperm teşhisi konulan tahlil sonucunu değerlendirirseniz sevinirim: FSH : 11,38 (1,5 - 12,4) LH : 6,12 (1,7 - 8,6) Prolaktin : 27,36 (4,04 - 15,2) Total Testosteron : 3,82 (9,9-27,8) Şimdiden teşekkür ederim
Semih ÖZKAN Hormon değerleriniz normal görülüyor, bunun dışında da bir çok azoospermi nedeni vardır. Bunun için konuyla ilgili bir üroloğa gitmenizde fayda vardır. Saygılarımla.

Boşalamama Sorunu

Evleneli 4 ay oldu. İki haftaya kadar 2-3 kez boşalabilirken son 2 haftada bazen günde bir kez boşalıyom Bazende hiç boşalamıyom. Havuza girmiştim enfeksiyon kapmışımdır diye doktora gittim idrar ve kan testlerim temiz çıktı. Bi ara ayaklarımı 15 dakika soğuk suya soktum ırmakta ondan olabilir mi? Cinsel ilişkide aşırı terleme var birde testislerim soğuk. Bazen mastürbasyon da bile zorlanıyorum.
Semih ÖZKAN Bir üroloğa görünmeniz gerekir, ayrıca stres yoğunluğunuzun da bir psikiyatr tarafından değerlendirilmesi uygun olur. Geçmiş olsun

Doç. Dr. Semih ÖZKAN yorumları

Tümü

Merhaba hocam. Testislerimdeki agri sonucu hastaneye gittim ultrason cekildim fakat sonucu henuz gosterme sansim olmadi ultrason sonucuma gore herhangi bir anormallik olup olmadigini tarafima bilgilendirirseniz cok sevinirim.. #ULTRASON SONUCU# -sag testis boyutlari 31×24×44 mm olup sagda peritestikuler alanda 6.6 mm kalinliga ulasan serbest mayi izlendi. -sol testis 36×20×45 mm boyutlarinda olup solda peritestikuler alanda 6.1 mm kalinligina ulasan serbest mayi izlendi.bilateral testis internal ekolari homojen olup,yer kaplayan lezyon saptanmamistir. -solda peritestikuler alanda 1.9 mm capa ulasan dilatasyon izlenmeyen ancak valsalva manevrasi ile grade 1 reflu izlenen venöz yapilar izlendi. -her iki epididim normal boyut ve ekojenitedir. -skrotum icerisinde herniye mezenter barsak ansi saptanmadi. -renkli incelemede her iki testis ve epididim vaskülarizasyonu normal bulundu.torsiyon ve epididimoorşit lehine bulgu saptanmadi. -pleksus pampiniformis boyunca venöz dilatasyon ve tortuöze izlenmedi.sagda valsalva ile reflu akim saptanmadi.