Düğün Renkleri Ve Temaları

İlk olarak dileriz ki mutlu bir evlilik geçirirsiniz. Evlilik her erkek ve kadının hayatında önemli bir gündür. Bugünde iki kalp, Tanrıyı ve davetlileri şahit göstererek bir araya gelir. Bu günden itibaren insanlar hayatlarında yeni bir sayfa açarlar. Bu nedenle düğünün şık ve görkemli olması önemlidir. Doğru bir düğün teması ve doğru düğün renkleri önemlidir. Düğün pastası, gelinin elbisesi, çiçekler veya dekor, her şey bu temaya uygun ayarlanmalıdır. Eminim pasta sipariş etmeye gittiğinizde şef tasarımı değil günün temasını sormuştur. Bu nedenle, işte size düğününüzü unutulmaz bir güne dönüştürecek düğün renkleri ve temalarına ilişkin bazı öneriler.  

Düğün Renkleri Ve Temaları

Kış mevsiminde evlenen biri, düğün dekorasyonu için düğün renkleri ve temalarına ilişkin olarak bu mevsime uygun bir renk seçmelidir. Yaz ayları süresince güzel görünen renkler sonbahar aylarında güzel görünmeyebilir. Bu nedenle, işte size bu özel gününüzü daha da özel hale getirecek düğün renklerine ve temalarına ilişkin bazı fikirler. Düğün renklerine bir göz atın ve gününüzü özel hale getirin; çünkü siz bunu hak ediyorsunuz.

Bahar Düğünü

Bahar Düğünü

Eğer bahar mevsiminde evlenmek istiyorsanız daha alası yok. Bu mevsimde havada aşk vardır ve tüm doğa güzel renklere bürünür. Nereye giderseniz gidin tabiat ananın güzelliklerini görürsünüz. Bahar düğünü için seçebileceğiniz oldukça farklı renkler vardır. Fildişinden pastel yeşile, beyaz ve lavanta renginden açık mavi, hatta çikolataya kadar birçok farklı renk seçebilirsiniz. Bütün açık renkler bahar düğününe uyum sağlayacaktır. Bu renkleri iyi kombine etmeniz önemlidir; mesela pembe rengi turuncu veya çikolata rengiyle kombine edebilirsiniz. Bunun yanı sıra lavanta rengini beyaz veya fildişi veya açık maviyle kombine edebilirsiniz. Ayrıca adaçayı, fildişi ve pembe ya da beyaz, fildişi ve mokayı birlikte kullanabilirsiniz. Bu renkleri güzel bir şekilde kombine ederseniz renkli bir bahar düğününe sahip olabilirsiniz.

Tema olarak, resepsiyonunuzu bir bahçede verebilirsiniz. Bu sayede konuklarınız açık havanın ve doğanın güzelliğinin tadını çıkarır. Düğününüzde gül goncaları yerine nergis, leylak, hatta lale ve papatya gibi çiçekleri kullanabilirsiniz. Düğününüz bahar mevsiminde olduğu için resepsiyonda taze meyveler sunabilirsiniz. Eminim herkes bunu oldukça sevecektir. Taze çilekleri veya çikolatalı meyveleri bahar düğünü temanızda kullanabilirsiniz. Bunların yanı sıra arp gibi bir enstrümanla icra edilen yavaş, romantik müzik de iyi bir seçenek olabilir. Bu romantik günde romantik düğün müziği gibisi yoktur.

 

Yaz Düğünü

Yaz Düğünü

Bahar mevsimi olmazsa, yaz mevsimi evlenmek için en iyi ikinci mevsimdir. Aynı bahar mevsimi gibi harika bir yaz düğünü için seçebileceğiniz birçok renk vardır. Kırmızı, turuncu, lavanta veya sarı, adaçayı, turkuvaz, deniz mavisi ve daha birçok rengi tercih edebilirsiniz. Düğün renkleri ve temalarını seçerken beyaz, pembe ve turuncu kombinasyonlarını veya açık pembe, sarı, turuncu, lime rengi ve mor kombinasyonlarını tercih edebilirsiniz. 

Yaz düğünü teması için seçeceğiniz birçok tema vardır. Plaj düğünü temasını tercih edebilirsiniz. Eminim birçok kişi tüm yaz gününü plajda geçirmeyi sevecektir. Plaj temalı düğünler için tercih edebileceğiniz birçok fikir bulunur. Ayrıca düğün resepsiyonunuzu bahçenizde de verebilirsiniz. Bahçenizi turuncu, pembe ve kırmızı gibi bazı yaz renkleriyle süsleyin. İşte size harika bir düğün resepsiyonu. Düğün pastasının ve nedimelerinin kıyafetlerinin temayla uyumlu olmasına dikkat edin. Ayrıca turuncu ve fuşya renklerini kombine ederek de bir tema oluşturabilir, bu temayı uçuk pembe ve uçuk sarı gibi daha bazı romantik renklerle birleştirebilirsiniz. Bu sayede düğününüz daha romantik bir görüntü elde edecektir.

Güz Düğünü

Güz Düğünü

Önceleri insanlar güz mevsiminde fazla renk olmaması nedeniyle bu mevsimi düğün için uygun bulmazlardı. Fakat bu yanlış bir düşünce; çünkü güz mevsiminde bile harika bir düğüne sahip olmak için gelinin elinde birçok seçenek vardır. Sadece doğanın güz mevsimi süresince patlıcan rengi, kırmızı, turuncu, zeytin rengi ve çikolata rengiyle nasıl göründüğünü bir hayal edin. Mükemmel! Şimdi bu renkleri düğününüzde de kullanın. Güz düğünü teması ve renklerinde de harika bir güz düğünü için bu önerileri uygulayın. Kırmızı ve turuncu renkleri veya pas rengi ve zeytin rengini kombine edebilirsiniz. Hatta moka rengi, çikolata ve fildişi kombinasyonunu veya kırmızı, pas rengi ve altın sarısı kombinasyonunu deneyebilirsiniz.

 

Kış Düğünü

Kış Düğünü

Birçok kız, beyaz kış düğünü hayal eder. O zaman hayal etmeyi bırakın ve bunu gerçekleştirin! Bu kış harika bir kış düğünü için uygun renkler genellikle beyaz ve gümüş rengi, menekşe rengi, kırmızı, hatta çikolata kombinasyonlarıdır. Bu kombinasyonlarla harika bir düğününüz olabilir. Düğününü için yılbaşı harika bir tema olabilir. Düğününüzde yılbaşı ağaçları, hatta Noel Baba bile olabilir.

İşte size harika düğün renkleri ve temalarına ilişkin farklı öneriler. Keklerin ve düğün kıyafetlerinin tema ve renklere uyum sağladığından emin olun. Bu adımları takip edin ve her zaman hatırlayacağınızı bir düğüne sahip olun.

Prof. Dr. Sinan ZEREN

Her iki böbrek normal loklalizasyonda ve normal boyutlardadır (sağ 98mm,sol 144 mm)parankim kalınlığı normal (sağ 12.5 mm sol 11mm )konturleri düzenli... devamı