Merdivenden çıkarken oflayıp pufluyorsanız veya yerden bir şeyi alırken zorlanıyorsanız o zaman yatakta da fazla enerjiniz olacağını beklemeyin.

Bir erkeğin cinsel yaşamı genel sağlık durumundan büyük ölçüde etkilenir. Erkekler fiziksel aktiviteyle cinsel yaşamlarını ne kadar geliştirirlerse seks yaşamları da o kadar iyi olur.

 Bir araştırmaya göre, fiziksel olarak hareketli erkeklerin, düzenli egzersiz yapmayan erkeklere kıyasla %30 daha az iktidarsızlık riski ve daha iyi ereksiyonları olduğunu buldu.

Kas gücü ve tonusunda fiziksel gelişmeler, dayanıklılık, vücut kompozisyonu ve kardiyovasküler işlev (özellikle artan çevresel kan akışı), hepsi cinsel işlevi kuvvetlendirebilir.

Başka bir çalışma, egzersiz yapan erkeklerin daha büyük bir tatmin yaşadıkları ve kendilerini daha pozitif algıladıklarını, böylece cinsel açıdan daha fazla arzulanırlar ve yatakta daha iyi bir performans sergilerler. Ama aklınızda bulunsun, hiçbir şeyin, egzersizin bile fazlası iyi bir şey değildir. Aşırı egzersiz testosteron düzeylerini düşürüp daha az sıhhatli bir cinsel isteğe yol açar.

İşte, bir erkeğin seks yaşamını geliştirebilen tıbbi açıdan incelenmiş 5 egzersiz.

Ağırlık Kaldırma

Güç egzersizi vücudun, erkek cinsel isteğinin temel işaretçisi olan testosteron üretmesini sağlar.
Mekik ve şınav çekmeyi ve karın sıkıştırmayı deneyin. Bunlar üst vücudu güçlendirip cinsel ilişki sırasında dayanıklılığı artırabilir.

Kegel Egzersizleri

Bu egzersiz daha iyi seks hayatına yardımcı olabilir çünkü puboccoccygeus kaslarının, başka deyişle idrarınızı akarken yarıda kesmenizi sağlayan tonusunu artırmaya yardımcı olur.
Erkekler Kegel egzersizlerini, orgazmdan hemen önce bu kasları sıkarak boşalmayı engellemek için kullanabilirler.
Yeni başlayanlar, banyoya giderken idrarını bir anlık tutmayı deneyebilir.

Yoga

Bu egzersiz daha esnekleşmenize yardımcı olarak seks pozisyonlarınızda daha yaratıcı hale gelmenizi sağlar.
Pelvik kasları geliştiren en iyi yoga pozisyonları Yay Pozu, Tavukuşu Pozu (diğer adıyla Ön Kol veya Bilek Dengesi) ve Omuz Kalkışıdır.

Hızlı Yürüyüş

Hızlı yürüme, koşma ve başka aerobik aktiviteler, dolaşım ve kan akışını artırarak kişinin seks yaşamını iyileştirmesine yardımcı olabilir.
Bunlar kan damarlarınızı açık tutar, böylece daha güçlü ve daha uzun ereksiyonlar sağlayabilir.
Bu yararlarının yanı sıra, araştırmalar gösterdi ki koşma ve hızlı yürüme endorfin salgılar ve cinsel performansı artırır.

Yüzme

Haftada 3 kere en az 30 dakika yüzmek cinsel dayanıklılığı artırır.
Spor kilo vermek için de harika olduğu için yüzme daha iyi bir seks yaşamına önayak olacaktır çünkü sizi potansiyel partnerlere karşı daha çekici kılar.

Prof. Dr. Fahri ERDOĞAN

20 yaşındayım boyum 154 boy uzatmak için ne yapmam lazım egzersiz dışında çünkü artık boyumun kısa olması psikolojimi bozuyor ... devamı