Psikologlar büyük şehirlerde yaşayan insanların nüfus yoğunluğu, trafik, uzun çalışma saatleri yüzünden iç huzuru bulmakta ve mutluluğu yakalamakta zorlandıklarını belirtmektedirler. Metropol düzenin yarattığı kaos insanların özel hayatını da etkileyerek mutlu birlikteliğe giden yolda başarısız olmalarına neden olmaktadır. Peki, bu başarısızlığın temelinde ne yatmaktadır? Sizler için mutlu birlikteliğin sırlarını araştırdık, işte sizlere yardımcı olacak 6 püf nokta;

Denge

Yaşarken altın kural denge kelimesinde saklı, metropol şehirlerde güç düellosu içinde yer alan kadın ve erkek birbirleri üzerinde otorite sağlamaya çalışır. Ancak bu oldukça yanlış bir yöntemdir çünkü zamanla otoritenin baskısını hisseden taraf özgürlüğüne özlem duyar ve sevdiği insandan uzaklaşmaya başlar. Bu yüzden karşılıklı olarak saygı, sevgi ve güç dengesini sağlamak gerekir.

İletişim Kurun

Farklılıklar sorun yaratmasın aksine sizden farklı düşünen ve davranan bir insan alternatif bakış açılarıyla size yeni şeyler öğretebilir. Hata veya yanlış olarak değerlendirdiğiniz bir davranışı ilk önce onunla konuşarak çözmeyi deneyin daha sonra da ona biraz zaman vererek düşünmesini sağlayın böylelikle tartışmak yerine kısa sürede uzlaşabilirsiniz.

Ortak Aktiviteler Yapın

İlişkinizi monotonluktan kurtarıp daha önce tek başınıza yaptığınız veya hiç denemediğiniz aktiviteleri birlikte yapın. Böylece hem güzel zaman geçirebilir hem de paylaşım alanlarınızı arttırmış olursunuz. 

Fedakârlık Önemlidir

İlişkilerde karşılıklı özveri ve fedakârlık önemlidir. Bekârlık dönemini geride bırakıp benmerkezci davranmak yerine uzlaşmacı olmanız ilişkinizin daha uzun sürmesini sağlayacaktır.

Sex Faktörü

Uzmanlar düzenli sex hayatı olan çiftlerin hem daha sağlıklı hem de daha mutlu olduklarını söylemektedirler. Eğer uzaklaştığınızı hissediyorsanız ateşli bir sex ile onu baştan çıkararak ilişkinizi canlandırabilirsiniz.

Arkadaşlarınızı İhmal Etmeyin

Dünyayı kendinize ve sevdiğiniz kişiye indirgeme eğilimi oldukça erken teşhis edilmesi gereken bir vaka olarak sonucunda büyük bir pişmanlık yaratacaktır. Zira erkekler ve kadınlar aşkın büyüsüne kapılıp arkadaşlarını ekarte ettiklerinde bir süre sonra izole bir hayat yaşamaya başlarlar. Ancak böyle durumlar için psikologlar uyarıyor arkadaşlıklar ilişki sürecinde ihmal edilmemeli aksine her iki tarafın da farklı ortamları olmalı ki ilişkiler sağlıklı ilerleyebilsin.

Prof. Dr. Fahri ERDOĞAN

Sol dizimde geçmeyen bir agrı var.Doktorum amaliyata gerek yok dedi ve fizik tedavi önerdi.30 seans fizik verdi 10 seans geride kaldı ama agrılarım co... devamı