Erkekler için önemli bir konu olan penis hakkında kadınlar arasında dolaşan çeşitli söylentiler vardır. Bu söylentilerin kimi doğru kimi yanlıştır, bizler de yapılan araştırmaları derledik ve doğru sanılan o efsaneleri çürüten tezleri bulduk. İşte sizlere doğru bilinen yanlışlar;

Penis Boyunu Uzatan Yöntemler Vardır
İlaçlar, kremler, çeşitli aletler veya ameliyat bunların hiçbiri sanıldığı gibi penisin boyunu uzatmak için yeterli değildir. Çünkü penis ve sperm kalitesi tıpkı kalp gibi yaşam tarzına bağlı olarak değişir. Bu yüzden sigara ve alkolden uzak durmak, sağlıklı beslenmek ve egzersiz yapmak gibi yöntemler çok daha etkili olacaktır.

Seks Sonrasında Erekte Penis
Eğer partnerinizle birlikte olduktan sonra penisi hala erekte gözüküyor ve aynı sertliği koruyorsa bu her zaman bir kez daha birlikte olmak istediği anlamına gelmez. Eğer erekte hali devam ediyorsa bu onun kan akış hızı, ne kadar uyarıldığı ve uyarılmak için herhangi bir ilaç alıp almadığına bağlı olarak değişir.

Büyük Ayak Büyük Penis
Yapılan çeşitli araştırmalar bu tezi çürütüyor. Penis boyunu anlamak için ayak ölçüsüne bakmak yeterli değildir. Hatta diğer el, kalça, ırk ve boy gibi ölçütler bile penis boyunu anlamanız için güvenilir ölçütler değildir.

Büyük Penis Orgazm Kalitesini Belirler
Kadınlar büyük penisin her zaman için daha iyi ve yoğun orgazm hissi vereceğini düşünürler ancak kadınların orgazm hissini yaşaması sadece penis boyutuna bağlı değildir. Normal ölçüde ( yaklaşık olarak 8,5- 10,5 cm) bir penise sahip erkek partnerini iyi tanıyorsa ve onu nasıl tatmin edeceğini biliyorsa yoğun orgazm hissi yaşanabilir.

Erkeklerin Haz Bölgeleri Penis ve Çevresidir
Yapılan araştırmalara göre erkekler haz bölgelerini sadece penis olarak değil aynı zamanda testis torbaları, kalça, meme uçları ve boyun olarak belirtmişler.

Doç. Dr. Semih ÖZKAN

Merhaba hocam ben 20 yaşındayım penisim ereksiyon halindeyken yukari dogru çok dik oluyor ve aşağı doğru egdiyimde ağrı oluyor bunun nedeni ne olabili... devamı