Takma Tırnaklar

En yeni ve popüler eğilim takma tırnaklar artık her kadının hoş ve güzel tırnaklara sahip olmasını mümkün kılıyor. Takma tırnaklar doğal tırnaklara göre daha güçlü ve dayanıklıdır.

Güçlü yapıları sayesinde takma tırnaklar nadiren kırılır. Ayrıca takma tırnaklara sürülen oje daha uzun süre dayanır ve kolayca soyulmaz.

Takma tırnaklar sizin için yeni bir konuysa, doğru olanı seçmek biraz akıl karışıklığı yaratabilir. O zaman gelin, seçiminizi yapmadan önce takma tırnakların tiplerini, avantaj ve dezavantajlarını öğrenelim.

Takma tırnaklar geniş bir çeşit yelpazesine sahiptir. Tasarlanmış tırnaklar, akrilik tırnaklar, jel tırnaklar ve Tırnak kaplamalı tırnaklar en çok tercih edilen çeşitleridir.

Tasarlanmış tırnaklar: Bu tırnaklar bir akrilik veya jel yardımıyla doğal tırnağınıza yapıştırılabilir. Sonrasında da metal üzerinde uzunluğu ve şekli ayarlanarak istenilen görünüm kazandırılır. Bu takma tırnaklar diğerlerine oranla daha dayanıklı olup genellikle daha uzun süre kendini korur. Ancak, bu tırnakların doğal görünümlerinin korunması için aralıksız olarak yenilenmeleri gerekir.

Akrilik tırnaklar: Bu takma tırnaklar genellikle bir polimer ve monomer (bir sıvı akrilik ürünü) karışımı (tozlu bir akrilik ürünü) kullanılmak suretiyle hazırlanır. Bu takma tırnaklar biraz pahalıya mal olur. Sözünü ettiğimiz bu karışım birkaç dakika içinde takma tırnağı doğal tırnağa yapıştırır. Takma tırnakları doğal tırnaklara yerleştirmek için bir akrilik fırçası kullanılır.

Bu takma tırnaklar diğer bütün takma tırnaklara göre daha sert ve güçlüdür. Kusursuz şekilde uygulandıkları takdirde, sert ve doğal tırnağın yerini tutabilecek bir görünüm kazandırabilirler. Tırnak uzama hızınıza bağlı, her iki haftada bir tekrar yenilenmeleri gerekir.

Jel tırnaklar: Adından da anlaşılacağı gibi, bu takma tırnaklar jelden yapılır. Genellikle önceden hazırlanmış polimer ve monomer karışımıyla yapılmış ışıkla sertleşen bir jel kullanılır. Bu tırnakları ayarlamak için, doğal tırnaklar bir mylar formu kullanılarak şekillendirilir.

Kaplama tırnaklar: Bu takma tırnaklar sıklıkla doğal tırnakları güçlendirerek kırılmalara karşı korumak için uygulanır. Keten, ipek ve cam lifi başlıca kaplama türleridir. Kaplama tırnak işlemini kaplama tırnağın arzu edilen şekli alacak biçimde kesilmesi ve doğal tırnağa yapıştırılmasından meydana gelir.

Kaplamalar ince, yumuşak ve hafiftir. Takma tırnakların bu çeşidi diğerlerine göre daha doğal durur. Kaplama tırnaklar en yumuşak takma tırnaklardan olduğundan, takma tırnaklar içinde daha az dayanıklı olanlardandır.

Öneriler

Takma Tırnak Önerileri

  • Doğal tırnaklarla birlikte takma tırnaklar da uzar. Bu nedenle, takma tırnağınızı seçmeden önce, ihtiyacınızdan biraz daha kısa bir tırnak seçin.
  • Takma tırnaklardaki ojeleri çıkartmak için sadece asetonsuz oje çıkarıcılardan kullanın. Aseton içerikli oje çıkarıcılardan sakının çünkü bunlar tırnakları hızlı ve kolay bir şekilde eritir.
  • Takma tırnaklar bazen çıkabilir. Bu nedenle çıkma gerçekleşir gerçekleşmez yapıştırmak için yanınızda her zaman tırnak yapıştırıcısı taşıyın.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

ben çok terleyen bir yapıya sahibim ellerim de çok fazla terliyor uyurken de çok fazla terliyorum ki bu kış mevsiminde dahi olabiliyor.teşekkür ederim... devamı