Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Erkek
ha**** in****

sagital planda t1 ve t2 tse aksial planda t1 ve t2 tse sekanslar uygulanmıştır. lomber lordoz tabidir l4 ve l5 seviyesinde disk metaryelinde dejenerasyon mevcuttur.diffüz bulging gelişmiştir.santral konumda annüler yırtık mevcuttur. l5 vertebra sakralizedir.Buna bağlı l5-s1 disk yüksekliği azdır. vertebra korpus yükseklikleri tabi olup kortikal ve medüller sinyal intensiteleri homojendir.posterior elemanlar normal olarak değerlendrilmiştir.Noral foramenler açıktır.ligamentum flavumlar normal kalınlıkta ve faset eklemleri tabidir.tüm düzeylerde spinal kanal normal genişliktedir. Konus medullarıs normal düzeyinde sonlanmaktadır.Filum terminale normal kalınlıkta izlenmiştir.Kauda ekuinaya ait sinir liflerinin seyir ve sinyal intensiteleri tabidir.intradural patoloji saptanmamamıştır. paravertebral yumuşak dokuda patolojik sinyal instensitesi saptanmamıştır. Ahmet Bey bu bilgiler bnm Mr sonuçlarım.Şimdi bnm aslında ğrı felan değil.vucudumdaki anormal değişiklik,göğsümün ve midemin öne doğru eğilmesi ve fiziksel hareketlerimin kısıtlanması gibi.Nefes almaktada zorlanıyorum.Yardımcı olabilirimisiniz.ne yapılabilir.? Şimdiden teşekkürler.

Kadın
HA**** KI****

Yaşar Hanım merhaba, Siz bir soru sormak istiyorum.Konu ile ilgili yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.Yaklaşık bir hafta önce bel ağrısı ve kasığıma baskı yapan bir bel ağrısı şikayeti ile özel hastaneye muayne için gittim.Bel MR istendi sonuç olarak bel fığı olduğumu belirtti doktor.Ardından fıtığı alalım dedi bende ilaç tedavisi olup olmadığını sordum.Bana ağrı kesici ilaç ve 1 hafta rapor yazdı ve ilaç bitiminde tekrar istedi fakat bunun dışında hastalığın seyri ile ilgili ne olduğunu yada ne yapmam gerektiği ile ilgili bir yönlendirmede bulunmadı daha doğrusu hiç konuşmadı diyebilirim.Rahatsızlığım tedavi olmazsam yada dikkat etmezsem ne gibi riskler taşır? Saygılarımla...

Erkek
Ab**** E****

Sorunum şu; diz, omuz ve el bileklerimden sesler geliyor. Doktora gittim fakat spor yapıp süt ürünleri tüketmemi, durumumun iyi olduğunu söyledi. Ancak çok fazla bisiklet sürmeme rağmen diz eklemlerimden gelen sesler devam ediyor aynı şekilde omuz ve el bileklerimde. Bazen eklemlerimin çevresi kaşınıyor ve ağrıyor. Sizce bu geçici bişey mi?