Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Kadın
al**** kı**** –

Merhaba hocam ben 33 yasin dayım yaklaşık 10 senedir erken boşalma problemimim var doktora baş vurdum bir dünya ilaç verdiler ama fayda etmedi ve şimdide yaklaşık 2 senedir de sertlesme problemi oldu bana yardımcı olurmusunuz

Erkek
Me**** Tü**** –

Iyi günler hocam. sol testisim çok yukarda duruyor torbada ama çok sarkik degil.Sag yumurtaligi her tarafa hareket ettirirken sol tarafta kisitli hareket ediyor. Sol testisim saga göre çok küçük gibi. Küçükken kasik fitigindan ameliyat olmustum. Bunun etkisi olabilir mi? Soguk havalarda ya da denize girdigimde sol testisim kasiga çikiyor.testesteron testi normal çikti ama içim rahat degil. Ultrason sonuçlari; Bileteral skrotumda fizyolojik miktarda sivi mevcuttur. Sag testis 44*24*23 mm boyutlarindadir. Sol testis 35*25*15 mm boyutlarindadir.Sol testis boyutu hafif azalmistir.(atrofi?) Sol testis ingunial kanal girisinde izlenmistir.(retraktil?) Bileteral epididim boyut, kontur parankim yapisi-ekosu tabiidr. Bileteral testis ve epididim vaskülarizasyonlari tabiidir. Bilereral plexus pampiniformis venlerinin çaplari tabii olup valsalva ile reflü akim izlenmedi.Hocam sol testisin yukarda olmasi ve küçülmesi bir sirun yaratir mi ve hareket kisitligi simdiden tesekkürler yasim 25.