Sürekli ya da geçici olarak libidosu düşük olan bir erkeğin cinsel isteğini artırmak ve iyi bir cinsel ilişki kurabilmesini sağlamak için, bazı yollara başvurmak gerekir. Bunun için, çiftlerin birbirlerinden uzak kalması ve birbirlerini özlemesi iyi bir başlangıç olabilir. Yüksek iş temposunun ve günlük gailelerin neden olduğu stres, sıkıntı ve kaygıların yarattığı cinsel isteksizlik de modern yaşamın bir parçası olduğu için küçük bir tatil, baş başa geçirilen romantik zamanlar da, libido artışı için oldukça yararlı sonuçlar doğurabilir. Cinsel ilişki, sadece bir anlık bir şey değildir, bunun bir de öncesi, hazırlık aşaması vardır. Bu süreçte kadına önemli görevler düşer.

Erkeğin libidosu düşükse, onu uyarmaya yönelik bazı fanteziler, bir takım kokular, çamaşırlar mutlaka faydalı olacaktır. Bütün bunların yanı sıra, kişiler günlük yaşamın sorun ve koşuşturmalarından uzaklaşmadıkları sürece, cinsel ilişkiyi tıpkı ayaküstü yiyecekler gibi geçiştirecekleri bir angarya olarak göreceklerdir. Oysa cinsel ilişki bir ziyafet sofrası gibi yaşanmalıdır. Ziyafet sofrasında nasıl ki sadece karın doyurmak değil, damak zevkinin tatmini de söz konusu ise, cinsel ilişkide de uzun bir hazırlık aşamasıyla, üzerinde durarak, zaman ayırarak yaşanan bir birliktelik, çok daha tatmin edici ve haz verici olacaktır.

Uzm. Dr. Mustafa Gürkan Taşkale

Hocam merhaba ben 3-4 aydir proscar kullanmaktayim son günlerde libido eksikliginden bıraktım 5 gün kadar oldu aynı zamanda e.disfonksiyon ve ejekulat... devamı