Basit kısmi nöbetler çocuklarda ve yetişkinlere görülen bir epilepsi türüdür. Karmaşık kısmi nöbetlerin yarısı kadar yaygındırlar. Kişi nöbet sırasında uyanık ve farkında kalmaktadır. Nöbet sadece garip bir koku, tat, ses veya görsel bozukluk, kafa karışıklığı, endişe duygusu veya korku duygusu şeklinde olabilir. Bazı insanlar bu duyumları bir hale olarak tarif etmektedir. Kişinin kolları, yüzü veya elleri kısa bir süreliğine katılaşabilir, esneyebilir veya seğirebilir. Fakat bu her zaman meydana gelmemektedir. Nöbet sırasında gözler hızlı bir şekilde kırpılabilir. Kişi yüksek sesle ağlayabilir veya konuşamayabilir.

Basit kısmi nöbetler beynin nöbetlerin başladığı belli bir alanı tarafından kontrol edilen kaslar ve vücut kısımlarıdır. Nöbetten sonra kişi vücudun söz konusu kısmında (genellikle yüzün bir tarafı, el veya kollardan birinde) kendini güçsüz ve yorgun hissedebilir.

Prof. Dr. Teksen ÇAMLIBEL

Merhaba hocam bende doğuştan daha doğrusu bebeklikten beri denge bozukluğu var.Yani ellerde ve ayaklarda denge sorunu var,bu yüzden çalışmışlığımda yo... devamı