İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak için geçici epilasyon yöntemlerine para harcamaktan bıktınız mı?

İstenmeyen tüyleriniz için doğru ve kesin çözüm lazerli epilasyonudur.

Elektroliz epilasyon yöntemi de tüylerinizden tamamen kurtulmanızı sağlayan bir yöntemdir; fakat bu yöntem oldukça zaman alır; çünkü bu yöntemle her bir saç folikülü alınır.

Lazer epilasyon istenmeyen tüylerinizden hızlı ve ağrısız bir şekilde kurtulmanıza yardımcı olarak en iyi ve en son moda kalıcı çözümü sağlayan yöntemdir. Lazer epilasyon yöntemiyle tüyler ağrısız bir şekilde köklerinden kalıcı olarak ayrılır.

Uzmanların çoğu, lazer epilasyon yöntemi kullanılarak tüylerin tek bir kerede kalıcı temizlendiğini ve bu yöntemin özellikle istenmeyen tüylerin temizlenmesinin hassasiyet nedeniyle zor olduğu yüz bölgesi dahil oldukça güvenli ve etkili olduğunu belirtir.

Lazer epilasyon yöntemi herkes için uygun bir yöntem değildir. Lazer epilasyon yöntemi için en uygun adaylar tüyleri cildinden daha koyu olan kişilerdir. Başka bir deyişle lazerli epilasyon tedavisi açık tenli kişilerde etkili sonuçlar verir. Açık tenli kişilerde daha az seansla daha hızlı sonuçlar elde edilebilir.

Lazerli epilasyon teknolojisi eğitimli ve deneyimli bir uzman tarafından uygulanmalıdır. Bu teknoloji istenmeyen tüylerin kalıcı olarak temizlenmesi için lazer kullanımını gerektirir.

Bugün tüylerin temizlenebilmesi için birçok türde lazer bulunmaktadır. En yaygın olarak kullanılan lazerler yakut, aleksandrit, diyot ve neodimium yağ lazerlerdir. Bütün bu tekniklerin tüyleri başarılı ve kalıcı bir şekilde temizlemede güvenli, etkili ve hızlı kanıtlanmıştır.

Lazer tüy köklerine gözle görülmeyen ışınlar göndererek çalışır. Bu ışınlar tüy köklerinde bulunan foliküller tarafından emilir. Bu lazer ışınları tüy folikülleri tarafından emildiğinde ışınlar ısıya dönüşür.

Bu süreçte ortaya çıkan ısı ardından foliküllere zarar verir ve tedavi edilen bölgede tüylerin büyümesini engeller. Bu yavaş işleyen bir süreç olsa da tüyler zaman içerisinde azalır.

Lazer epilasyon yüz, üst dudak bölgesi, boyun, göğüs, kol, koltukaltları, sırt, karın, bikini bölgesi ve bacaklar gibi vücudun herhangi bir bölgesinde uygulanabilir. Bu bölgelerde aşırı tüy olabilir. Bununla birlikte göz çevresinde lazer kullanımı oldukça nadir görülür.

Lazer bir kerede birden fazla folikülü yok eder. Bu nedenle sırt, kol veya bacak gibi daha büyük alanlardaki tüyleri temizlemek üst dudak veya koltuk altı gibi daha küçük alanlara göre daha zordur.

Lazer epilasyon yöntemi elektroliz epilasyon yöntemiyle karşılaştırıldığında daha az zaman alır ve oldukça pahalıdır; çünkü lazer epilasyonu tek seferde bütün tüyleri temizler. Lazer epilasyonu tedavisinin süresi tedavi alanının büyüklüğüne bağlı olarak değişiklik gösterir.

Diğer taraftan, hastalar en iyi sonucu elde edebilmek için birden fazla seansa ihtiyaç duyar. Bunun nedeni tüylerin bir döngü içerisinde büyümesi ve lazerin büyüme aşamasındaki tüyleri yok etmesidir.

Belirli bir zamanda tüm tüyler büyüme aşamasında olacağı için, tedavi bölgesindeki bütün tüylerin temizlenebilmesi için ek seanslar gerekir.

Eğer lazer epilasyon yöntemini düşünüyorsanız, kısa sürede etkili ve uzun süreli sonuçlar elde etmek için deneyimli bir uzmana danışın.

Uzm. Dr. Henri Griladze

Üzüntülü haberlere hiç dayanamıyorum iki ayda bir içim sıkılıyor ve yakinlarimdan birinin başına bir şey gelecek mutluluğum bozulacak zannediyordum :(... devamı