Canlı bir oyuncak bebek gibi mi görünmek istiyorsunuz? Dünyada bu moda yeni başladı. Bu oyuncak bebek görüntüsü kıyafet ne olursa olsun, iş makyaja geldiğinde her yere sinmiş durumda.

Bu makyaj için ihtiyacınız olan bazı malzemeler var. Örneğin bol bol beyaz ve siyah göz kalemi gerekecek. Bunlar dışında takma kirpikler, gözlerinizin irislerini büyütüp gözlerinizi iri gösteren dairesel lensler ve suni elmaslar gibi yüze yapışan aksesuarlar da kullanabilirsiniz.

Kontakt lensleri makyajdan önce takmak gerekir. Kirpiklerinizi de uzattıktan sonra iş biraz da size kalmış. Gözlerinizin şekli aşağı doğruysa göz altınıza kalem çekmek gözlerinizi küçültecektir. Kendiniz deneyerek veya bir makyaj uzmanına danışarak en iyi sonucu elde edebilirsiniz.

Japon göz makyajı Japon menşeli çizgi filmler olan manga karakterlerinin gözlerini de örnek alır. Mangaların rengarenk gözleri günlük kullanım için biraz eksantrik olabilir ama siyah renklerle deneyebileceğiniz örnekler bulabilirsiniz.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı