Koruma Ve Güzellik

Tırnak bakımı yaparak tırnaklarınızı nasıl en iyi şekilde korumayı öğrenmek istediğinizi biliyorum.

Zaman ve para tasarrufu, evde tırnak bakımı yapmanın en büyük faydasıdır.

Koruma ve Güzellik

Eskiden tırnakların, el ve ayak parmaklarını darbelerden koruma amacıyla var olduğu düşünülürdü. Ama uzun yıllardan bu yana artık koruma sağlamaktan çok birer güzellik unsuru olarak kabul ediliyorlar. Bu nedenden ötürü tırnak bakımına karşı olan talep ve tırnak bakımı gerekliliği olağanüstü düzeyde gelişme kaydetmiştir.

Manikür denilen tırnak bakımı fikri büyük talep görmeye başladı. Tırnakların insanlar tarafından güzel görünmenin bir parçası olduğunun fark edilmesi bunun başlıca sebebidir. Manikür 4-6 haftada bir yapılabilir. Manikürcülerin çoğu tırnak bakımından iyi paralar kazanır. Tırnak bakımı önerileri tırnaklarınızın kırılmasıyla başa çıkma, güçlü ve bakımlı görünmeleri konusunda yararlı bilgiler sağlayacaktır.

Öneriler

Tırnak Bakımı Önerileri

Haydi, tırnakları bakımlı tutmak için neyin önemli olduğuna bir göz atalım. Öncelikle aklınızda bulundurmanız gereken şey, manikür için en ideal zamanın duş veya bulaşık yıkama sonrası olduğudur. Böyle olmasının nedeni, tırnaklarınızda hiçbir kirin kalmayacak olmasıdır. Tembellikten ötürü uzun süre çıkarmadan bıraktığınız eski ojenizi asetonla çıkarın.

Eski ojenizi çıkardıktan sonra düzenli fırça vuruşlarıyla yenisini sürün. Ojenizin dayanıklılığını daha uzun süre koruyabilmesi için sürer sürmez buzdolabına koymayı unutmayın. Tırnaklara zararı dokunabileceğinden asetonun haftada bir defadan daha fazla kullanılması tavsiye edilmez.

Tırnaklarınızı kırılmalardan korumak için bir güçlendirici oje veya son bir kat daha sürmeyi deneyin. Nemi sabitlemek veya mühürlemek için hafta boyunca her gün yeni bir kat sürülebilir.

Kuruluk

Kuruluk

Tırnaklarınızı kuruluğa karşı korumak için her banyo veya yıkamadan sonra el ve tırnaklarınızı eşit derecede nemlendirmeyi unutmayın. Yıkama, temizleme ve banyo ellerinizdeki doğal yağları alıp ellerinizi kurutacağından bir krem veya losyon sürmek önem taşır. Yatmadan önce bir krem, nemlendirici ya da losyon sürmeyi alışkanlık haline getirin.

Biyotinin hayvanlar ve insanlardaki tırnak yapısını güçlendiren bir madde olduğu belirtilmiştir. Bu ürünü sağlıklı yaşam mağazalarında rahatlıkla bulabilirsiniz. Tırnaklarınızdaki kir, boya ve enfeksiyonu uzaklaştırmak için 10 ölçü suya bir ölçü çamaşır suyu koyup pamuk parçacığıyla tırnaklarınızı ovalayabilir ve diş fırçasıyla iç kısımlarını fırçalayabilirsiniz.

İşte artık tırnak bakımıyla ilgili iyi bilgiler sizinle. En iyi sonuçları elde etmek için umarız en yakında zamanda uygulamaya geçersiniz.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

selamlar günnur hanım bi konu hakkında danısıcaktım babamın ilk tırnaklardan basladı hastalıgı biz mantar olabilir sanıyorduk ama bi zaman sonra ayak ... devamı