Tatile Hazır mısınız?

Yaz mevsiminin en güzel tarafı bir kış biriken yorgunlukları bir kenara bırakıp yerine zihni arındırmak ve bedeni enerji ile doldurmaktır. Adeta yeniden dünyaya gelmiş hissine kapıldığımız kısa süreli tatillere çıkmadan önce hazırlık yapmak bile keyif verir. Peki, bu hazırlıkların içine bazı tavsiyeler eklesek nasıl olur? 
İşte sizler için hazırladığımız bazı tavsiyeler;

Peelingler Rafa

Günlük veya haftalık peeling uygulayanların dikkatine bu bir uyarı mesajıdır, tatile çıkmadan önce peelinglere ara verin! A vitamini, meyve asidi, beta hidroksi asit gibi maddeler içeren peelingler ciltte hassasiyet yaratır ve leke oluşumunu destekler. Bu yüzden cilt uzmanları en az 2 hafta önce peelinglere son vermeniz gerektiğini vurguluyorlar.

Solaryum Değil Otobronzan

Tatil öncesi açık tenli erkek ve kadınların tercihi olan solaryum cilde büyük ölçüde zarar verir. Bunun yerine tatile çıkmadan 2 hafta önce uyguladığınız peeling sonrası otobronzan kullanabilir ve benzer bir bronzluk elde edebilirsiniz.

Fön Makinesi mi O da ne?

Yaz mevsiminin en güzel tarafı hafif hafif esen tatlı rüzgârla gün ışığında kuruyan doğal saçlar. Kışın saçların nem dengesini bozan fön makinesi ve düzleştiricileri ortadan kaldırın, bırakın kendi kendine kurusun.

Naturel Makyaj

Kışın kullandığınız cilt gözeneklerinizi kapatan fondöten ve kapatıcı gibi ürünleri makyaj çantanızdan çıkarın onun yerine naturel bir görünüm kazandıracak su bazlı nemlendiriciler, renk düzenleyiciler, rimel ve soft renkli bir ruj alarak tatil moduna yaraşır fresh bir görüntü yakalayın.

Güneş Sonrası Bakım Kiti

 Valize konması gerekenler arasında belki de en önemlisi bronzlaşayım derken ciltte oluşan lekelere, yanıklara ve yaralara karşı bakım kürleri. Nemlendirici ve hücre yenileyici kremler alın, isilik ve sivilcelere karşı da antibiyotik jeller ve losyonlar kullanılabilinir.

Op. Dr. Aytun AKTAN

Merhabalar, 6 aydır qlairista kullanıyorum. bayram tatilinde balayı için tatile çıkacağız ama tam o dönemde ilacın son günlerine denk geliyor yani reg... devamı