Yaz Boyunca Güzel Ayaklara Sahip Olmanın Yolu

Yaz Boyunca Güzel Ayaklara Sahip Olmanın Yolu

Yaz aylarında bacaklarınız ilgi odağı olacaktır. Bu yüzden bacaklarınız her zaman en iyi şekilde görünmelidir.

Çatlamış topuklar, su toplamış ve şişmiş ayaklar ya da tırnak sorunları, yazın çok rahatsız edici hale gelebilir.

Bu sorunların nasıl tedavi edileceğini öğrenirseniz, ayaklarınızla her zaman gurur duyarsınız. Aşağıda, bu sorunlar için bazı çözümler vardır.

Hafif ve açık yaz ayakkabıları nedeniyle, yazın, topuk deriniz çatlamalara daha yatkın olur. Ayaklarınızın sürekli tozla temas halinde olması su kaybına neden olur ve sonunda hepimizin korktuğu hoş görünmeyen topuklar oluşur.

Her banyodan ya da duştan sonra ayaklarınızı ponza taşıyla ovarak bunu kolayca önleyebilirsiniz. Bu şekilde, ayak derinizin yüzeyinde biriken ve ayakların yeterli nemi almasını önleyen ölü derileri temizlemiş olursunuz.

Bu işlemden sonra, normal vücut losyonunuzdan daha yoğun bir kıvama sahip özel bir topuk nemlendiricisi kullanmak daha iyi olur.

Giydiğiniz ayakkabıların rahat olmasına dikkat edin ve eğer mümkünse, hassas topuklarınıza zarar verecek çok ince tabanlı ayakkabıları sık kullanmaktan kaçının.

Sıcak yaz aylarında ayak tırnaklarınız zarar görür. Burnu açık ayakkabılar, ayakların toz ve bakterilere, özellikle de tedavisi çok uzun süren mantar enfeksiyonuna maruz kalmasına neden olur.

Ama endişelenmeyin; çünkü bütün bunları, tırnaklarınızın doğal koruyucusu olan kütiküllere özen göstererek önleyebilirsiniz. Şu bilinen bir gerçek ki, her pedikür yapışımızda estetik görünmek uğruna bu kütikülleri keseriz.

Ama kütiküllerin, tırnağı koruyan bir işlevi olduğunu ve bunlar kesildikten sonra tırnakların enfeksiyona açık hale geldiğini bilmeliyiz. Bu yüzden kütikülleri inceltmek için üretilmiş tırnak ürünlerini kullanın ve kütikülleri kesmekten vazgeçin.

Sıcaklık, nem, güneş altında yürümek gibi birçok sebepten dolayı yaz mevsiminde ayakların şişmesi yaygın olarak görülen bir sorundur.

Bu yaygın sorun, özellikle ayaklarımızı rahatlatmak için zaman ayırmamamız nedeniyle yaz aylarında sıkıntı verici olabilir.

Bu sorunun çözümü aslında çok basittir. Her akşam ayaklarımızı yüksek bir pozisyonda tutarak dinlendirmek çok iyi bir yöntemdir.

Unutmayın ki, en basit fikirler genellikle en etkili olanlardır. Bu yöntemlerle yaz boyunca güzel ayaklara sahip olacaksınız.

  • ayak
  • bakımı