Soğuk Suyla Ayak Banyosu

Ayaklarınızı, sıcaklık hissi duyana kadar, 15 derecedeki suya sokun. Şişmanlık, kabızlık, vücut yorgunluğu ve burun kanamalarına iyi gelir. 

Sıcak Suyla Ayak Banyosu

Ayaklarınızı 15 dakika kadar, 42 derece suya sokun. Böbrek hastalıklarına, adet sancılarına, migrene, boğaz ve karın ağrılarına iyi gelir.

Sıcak ve Soğuk Suyla Ayak Banyosu

Ayaklarınızı 5 dakika 42 derecedeki suya, 10 saniye 15 derecedeki suya sokun. Bu işlemi sırasıyla toplamda 5 kez uygulayın. Dolaşım bozukluğuna, migrene, uykusuzluğa, selülite iyi gelir. 

Giderek Sıcaklaşan Suyla Ayak Banyosu

Ayaklarınızı 30 derecedeki suya soktuktan sonra, kaynar su ekleyerek, tahammül edebildiğinizce sıcaklaştırın. Yüksek tansiyona, siyatike, sinir sistemiyle ilgili tüm bacak ağrılarına, bronşite, astıma, yetersiz adet kanamalarına iyi gelir. Adetin beklendiği günden 3 gün önce yapıldığında, olabilecek adet gecikmesini önler. 

Uzamayan Tırnaklara Destek Formülü

Bir tas ılık suya bir çorba kaşığı tuz, birer tatlı kaşığı limon suyu ve sirke, bir çay kaşığı zeytinyağı koyun ve ellerinizi tutabildiğiniz kadar bu suda bekletin. Her akşam bunu uygulamaya devam edin, tırnaklarınızı güçlendirecektir. Ayrıca tırnaklarınızı limonla ve badem yağıyla ovabilirsiniz. Bu formülün ölçülerini artırarak ayaklarınız içinde uygulayabilirsiniz.

Çabuk Kırılan Tırnaklar İçin

1 su bardağı ılık su
Yarım limon
1 tatlı kaşığı tuz
1 tatlı kaşığı badem yağı
Tüm malzemeyi karıştırın. Karışımı 2 saat bekletin. Bir süre beklettiğiniz karışımı el ve tırnaklarınıza sürün. 

Nasır İçin

250gram tereyağı
100gram aynı sefa bitkisi
1 tatlı kaşığı lanolin
250 gram tereyağını kısık ateşte eritin üzerine 100 gram aynı sefa bitkisini ekleyin. 1gün bekletin. Ertesi gün karışımı tekrar kısık ateşte eritin. Eritme işlemi yaparken içine 1 tatlı kaşığı lanolin ekleyip 5 dakika kaynatın. Karışımı nasırlı bölgenize her gün uygulayın. 

Çatlak Eller İçin

2 limon suyu
50 gram gliserin
30 gram badem yağı
30 gram kolonya
2 çorba kaşığı pudra
Tüm malzemeyi karıştırın. Şişeleyin. Karışımı ellerinize sürüp 15 dakika poşet içinde bekleyin.

Op. Dr. Ali MEZDEĞİ

Merhabalar oğlum 7 yaşında el parmağı kapıya sıkıştı ve altına kan toplandı 1-2 gün içinde kan patladı ve tırnak havada kaldı ancak bu arada düşecek t... devamı