Bugün herkes temiz ve tüysüz bir görüntüye sahip olmak istiyor.

Ağda yöntemi bu isteğe ulaşmak için en iyi yöntemdir.

Ağda oldukça ağrılı bir yöntemdir.

Bununla birlikte, ağdanın neden olduğu ağrıları azaltmanın ve tamamen dindirmenin yöntemleri vardır.

Önemli olan bu yöntemlerden size ve ağrıya karşı dayanıklılık seviyenize uygun olanını seçmektir.

Ağdanın neden olduğu ağrıları dindirmenin en iyi yöntemlerinden bir tanesi reçetesiz ağrı kesici ilaçlardır.

Temiz Ve Tüysüz Bir Görünüş İçin Ağda

Ağdadan önce aspirin gibi ilaçları tek başına veya diğer ağrı kesici seçeneklerle birlikte uygulamak sizin için yeterli olabilir.

Buz, ağda bölgesini uyuşturmak için harika bir yöntemdir. Bununla birlikte bu yönteme ilişkin bir sorun vardır. Tedavi süresince cildinizin normal bir sıcaklıkta olmasını tercih edebilirsiniz. Bu nedenle ağdayı kullanmadan önce bir güzellik salonuna veya spaya danışmanız gerekebilir.

Eğer cildinizi uyuşturabiliyorsanız o zaman ıslak bir havlu içerisine buz küplerini sarın. Buzun erimesini engellemek için yeniden kullanılabilir donmuş ilk yardım torbasını kullanabilirsiniz. Ağda işlemine başlamadan 5 dakika önce ağda bölgesine buz uygulayın. Ayrıca ağdadan sonra da istediğiniz kadar buz uygulamasına devam edin.

Ayrıca ağdadan bir saat önce kadar antasit almak tüyler çekilirken ortaya çıkan rahatsızlık hissinin azaltılmasına yardımcı olur. Bununla birlikte antasitlerin işe yaradığını kanıtlayan bilimsel deliller yoktur.           

Hamile kadınlar ve keşişler yıllardır ağrıları kontrol altına almak için daha az karmaşık bir teknik kullanırlar. Bu tekniğe nefes alma tekniği adı verilir. Ağda işlemi esnasında nefes alıp verişinizi yavaşlatmak en iyisidir. Burnunuzdan nefes almayı ve ağzınızdan nefes vermeyi deneyin.   

Nefes verirken bazı sesler çıkararak ağrıyı azaltmaya çalışın veya ağda bandı çekildikten sonra nefesinizi tutarken sayı sayarak ağrıyı azaltmayı deneyebilirsiniz. Ağrılarınızı kontrol etmede hangisinin sizin için işe yaradığını bulmak için iki yöntemi de deneyin.

Rahatlama yöntemleri sadece ağda esnasında değil genelde de yaygın kullanılan ağrı kontrol teknikleridir. Vücudunuzun farklı bölgelerinin rahatlamasına konsantre olarak ve hayal ederek kendinizi hafif bir trans içerisine sokabilirsiniz.  

Bacaklarınıza ve ayaklarınıza odaklanmayı deneyin. Bununla birlikte ağrı kendinizi ağda eyleminden soyutladığınız kadar fazla dinmeyecektir. Bu yöntemler iyi bir şekilde uygulandıklarında ve ağda seansının uzun olması halinde faydalı olur.

Diğer bir rahatlama tekniği hayal etmektir. En sevdiğiniz mutlu bir yeri ve rahatlamanızı sağlayacak bir şey yaparak bu yerde rahatladığını hayal edin. Böylece seansınız siz farkında olmadan bitecektir.  

Diğer bir yöntem zamanın daha hızlı geçmesine yardımcı olacak yöntemler bulmaktır. Tedavisini bekleyen diğer kişilerle konuşmayı deneyin. Bununla birlikte ağda işlemi ağız kenarınızda yapılıyorsa bu sorun olabilir.

Diğer bir seçenek de müzik dinlemektir. Bu da rahatlamanıza yardımcı olacak bir tekniktir. Bunun yanı sıra iki kişi birlikte ağda yapmak da bir seçenektir. İki kişi birlikte saha fazla eğlenebilirsiniz ve aynı anda birden fazla bölgeye ağda uygulayabilirsiniz.

Ağda ağrılı bir yöntemdir; fakat farklı yöntemleri deneyerek bir sonraki ağdada size yardımcı olacak ağrı kontrol tekniklerini uygulayabilirsiniz. Ne de olsa sonuç faydalı olacaktır.

Op. Dr. Tolgay ŞATANA

3,5 yaşındayken oğlumun sağ dirseği üst kısımdan kırıldı.Ameliyat sonrası hareket kısıtlılığı meydana geldi.Şimdi 5,5 yaşında.Doktorumuz yeni bir amel... devamı