Bacaklarını, koltuk altını ve bikini bölgesini tıraş etmek zaman alıcıdır ve sonuçları da bir iki gün içinde yok olur. Ağdanın etkisi daha uzun süreli olsa da birkaç haftada kıllar tekrar büyür. Ancak iyi haber şu ki, eğer yıllar boyunca ağda yapmaya devam ederseniz kalıcı olarak ağda ile kılları azaltmak mümkündür. Bunun neden olduğunu anlayarak ağda veya kalıcı kıl alma yöntemleri arasında bir tercih yapabilirsiniz.

Vücudunuza ağda yaptığınızda öncelikle bölgeye sıcak ağda uygularsınız. Daha sonra bunu bir bez ile kapatır, daha sonra bezi hızlıca çekerek bölgedeki kılları alırsınız. Kıllar alındığında bölge 3 ila 6 hafta boyunca pürüzsüz bir şekilde kalır. Aynı zamanda ağdadan sonra kılların daha ince çıkması olasıdır bu da bir dahaki ağda zamanı gelene kadar kılların daha az fark edilir olmasına yardımcı olur. Ağdayla ilgili zorlayıcı bir durum, yapmak için kılların belli bir miktar uzamasının gerekli oluşudur. Birçok kozmetik ve güzellik markası evde uygulanabilecek ağda ürünleri satar. Aynı zamanda güzellik salonlarında profesyonel kişilere yaptırmak da mümkündür.

Ağda yaptığınızda sonuçların birkaç hafta için kalıcı olmasını bekleyebilirsiniz ancak ağda kalıcı bir kıl alma yöntemi olarak görülmez. Tıraş etmekten daha etkilidir çünkü kılları kökünden alır, dolayısıyla kılların sıfırdan tekrar büyümesi ve fark edilir düzeye gelmesi daha uzun sürecektir. Fakat eğer bacaklarınıza düzenli olarak uygularsanız uzun zaman içinde kalıcı olarak ağda ile kılları azaltmak mümkündür. Bunun sebebi düzenli ağdanın kılları zayıflatması ve nihayetinde çıkmayacak hale getirmesidir. Bu, kaşlarınızı ağdayla alıyorsanız da geçerlidir. Kaşların ağdayla alınması kıl foliküllerine zarar verir ve bu da zaman içinde hiç çıkmamalarını sağlayabilir.

Ağda kıl almak için güvenli bir yöntem olarak görüldüğünden istediğiniz kadar sık yapabilirsiniz. Etkili bir sonuç vermesi için kılların birkaç hafta için uzamasını beklemeniz gerekebilir. Eğer geniş bölgeleri pürüzsüz hale getirmek istiyorsanız, örneğin bacaklar veya sırt gibi, ağda önerilen bir metottur çünkü daha hızlıdır ve etkileri daha uzun sürer. Ancak amacınız kalıcı olarak kıllardan kurtulmaksa bir dermatoloji uzmanıyla veya doktorunuzla görüşerek kalıcı yöntemleri tercih edebilirsiniz.

Doç. Dr. Muammer KENDİRCİ

Ameliyatsız cinsel organ penis büyütmek mümkün mü efendim.ameliyatla penis büyütmek ne kadara maliyet oluyor ... devamı