Bu yıl ilk kez düzenlenen ‘Söz Gözün Uzmanlarında’  uluslararası sempozyumu, nörooftalmoloji ve oküloplasti alanında dünyanın ve Türkiye’nin tanınmış hekimlerini bir araya getirdi.

Göz tedavilerinde son bilimsel gelişmelerin masaya yatırıldığı uluslararası sempozyumda sinir hastalıklarının gözde belirtileri, kozmetik kapak cerrahisinde son tedavi yöntemleri, göz kanserleri ve tümörler çift görme gibi pek çok konuda ilgi çekici buluşlar paylaşıldı. Seminere damga vuran konulardan biri burundan yapılan göz ameliyatları oldu.

Amerika’daki Will Eyes Hospital’de görev yapan Prof. Dr. Jurij Bilyk Laparoskopik cerrahinin göz tümörlerinin temizlenmesinde uygun bir teknik olduğunu ve bunun hastanın yaşam kalitesini etkilemeyeceğini ifade eden Prof.Dr. Bilyk, gözün arka kısmında beyin içindeki bağlantı noktasında görülen lenfoma kanser türünde bugüne kadar yüzde 90 oranında olan ölüm oranının geliştirilen yeni ilaçlarla yüzde 10’a geriletildiğini de kaydetti.

Op. Dr. Sinan GÖKER

efendim öncelikle merhaba benim gözümün birinde astigmat ve diğerindede miyopluk var ama malesef ben gözlük takamıyorum burnumdan dolayı başarısız bir... devamı