Cilt bakım işleminde cildin soyulması çok önemlidir. Bu işlem cildin üst katmanından, cildinizin donuk ve solgun görünmesine neden olan ölü hücreleri arındırır.

Soyulma, kan dolaşımını geliştirir ve yeni cilt hücrelerinin oluşumunu harekete geçirir. Cilt bakımınızın bir parçası olarak soyulma, cildinize muhteşem bir görünüm sağlar.

Cildin soyulması için en iyi ürün vücut ovalama ürünüdür. Vücut ovalama ürünü, yüzde ve vücutta enerjik ve taze bir his uyandırmak için kullanılabilir.

Bu nedenle, yalnızca genç görünümlü bir cilt elde etmek için değil; aynı zamanda tazelik de hissetmek için düzenli olarak vücut ovalama ürünleri kullanın.

SPA tedavisi, cildinizin soyulması için çeşitli iyi vücut ovalama ürünleri önermektedir. Bu SPA ürünlerinin yanı sıra, piyasaya cilt soyma ürünleri sunan çeşitli firmalar bulunmaktadır.

Ancak belirli cilt ovalama ürünü firmaları bu ovalama ürünlerini, evde hazırlamak ve kullanmak üzere sunmaktadır. Yine de bu vücut ovalama ürünleri, genel olarak SPA’larda bulduğunuz tedavinin aynısını sunmaktadır.

Tüm vücut ovalama ürünlerinin aynı olduğunu ve cildin en üst tabakasındaki ölü hücreleri arındırdığını unutmayın. Çok çeşitli vücut ovalama ürünü mevcut bulunsa da, bu ürünlerin yaptığı soyma işlemi, zaten dökülmeye hazır olan ölü hücreleri soymalarıdır.

Cilt oldukça kalınlaşacağı ve bu ölü hücrelerden kurtulamayacağı için, vücut ovalama ürünleriyle ovalama işlemi bu ölü hücreleri arındıracak ve cildinizin muhteşem ışıltılı görüntüsünü açığa çıkaracaktır.

Gommage, çoğu SPA merkezinde bulunan en popüler ve etkili vücut ovalama ürünüdür. Bu ovalama ürününün kullanımı sırasında cilt, dakikalar içinde hızla kuruyan bir krem veya macunla kaplıdır. Krem veya jel tam olarak kuruduğunda, cildin nazikçe ve yumuşakça ovalanmasıyla bu madde ciltten arındırılır. Krem, ölü hücrelerle birlikte ciltten arındırılır.

Gommage vücut ovalamanın yöntemi aynı olsa da, Gommage’de kullanılan içerikler SPA’dan SPA’ya değişiklik göstermektedir. Genellikle, Gommage ile uygulanan vücut ovalama tedavisi, ölü hücreleri yumuşatmak için enzimleri kullanarak hücrelerin daha kolay bir şekilde arınmasını sağlar.

Eğer cildiniz inceliyorsa veya hassas bir cildiniz varsa Gommage tedavisinden uzak durun. Aynı zamanda, kılcal damarlarınızda çatlama veya cilt lekeleriniz varsa da bu tedaviden uzak durmalısınız.

Gommage’a benzer bir şekilde, çeşitli vücut ovalama ürünleri cildinize fayda yerine zarar verebilir. Bu nedenle size en uygun olan ürünü seçmeniz önemlidir.

Bu yüzden, vücut ovalama ürünü almadan önce arkasında yazan içerikleri mutlaka kontrol edin. Uçucu yağları, aşındırıcı etkenleri ve ovalama ürününün yapısını gözlemleyin. Aynı zamanda işleme girmeden önce SPA vücut ovalama ürününün içeriklerini de bilmek önemlidir.

İLGİLİ MAKALE

Akne Nasıl Önlenir

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı