Diş beyazlatmada, hidrojen peroksit, karbonit peroksit denilen oksijen türevli bazı kimyasal maddeler kullanılır. Bu maddeler, hekim tarafından kullanıldığı koşullarda hastaya hiçbir zaman zarar vermeyen maddelerdir. 

Beyazlatma işlemi, diş etleri korunarak ve sadece dişin minesine uygulanarak yapılır. Bu işlemde dişin minesinde, gözle görülmeyen küçük partiküller ağartılır ve genellikle tek seansta uygulanır. Kişinin dişlerinin çok sarı olması halinde, bazen ikinci bir seans yapmak gerekebilir.

Diş beyazlatma süresi

Bu işlemle hasta, 1 saat gibi kısa bir zaman içerisinde sarı dişlerden kurtulup beyaz dişlere kavuşmuş olur. Burada hedef zaten 1 saat gibi bir sürede kişinin daha sağlıklı ve daha güzel bir gülüşe sahip olmasını sağlamaktır.

Ev tipi beyazlatmanın farkı, zamanın daha uzun olmasıdır. Ev tipi beyazlatmada hastadan bir ölçü alınarak ona bir plak hazırlanır. Bu plak kullanılacak ilaçlarla birlikte hastaya verilir. Hasta bunu evde kendisi uygular. Fakat bu işlem yaklaşık 1 hafta-10 gün gibi bir zaman içinde ideal beyazlatma sağlar.
Bu zaman farkı dışına hem ev tipi beyazlatmada hem de muayene tipi beyazlatmada aynı beyazlık elde edilir.

Dr. Dt. Ali Osman Emiroğlu

hocam dişlerde sarılık ve azı dişlerde dişin kenarında sarı kaplama olmuş birde küçük siyah noktalar oluyor bunun tedavisi nasıl our geçermi devlet h... devamı