Diş beyazlatmak için mutlaka bir uzmanın desteğine ihtiyaç vardır. Diş beyazlatma her ne kadar dişlere zarar vermeyen bir yöntem olsa da, bunun için uygun kişilere uygulanması gerekir.

Diş hekimi kişinin dişlerinin beyazlatılması gerektiğini düşünüyorsa, bunun için iki yönteme başvurulabilir. Bunlardan birincisi evde yapılan diş beyazlatma, ikincisi ise hekim tarafından muayenehanede yapılan diş beyazlatmadır.

Bu yöntemlerin ikisinin sonuçları da aynıdır. Bunun ikisi arasındaki fark, doktorun muayenehanede yaptığı beyazlatmanın hemen aynı gün sonuç vermesi ya da en fazla bir hafta sonra yeniden doktora gelinmesidir. Yani sadece 2 saatlik bir işlem olmasıdır.

Ancak evde yapılan diş beyazlatmanın süresi daha uzundur. İki hafta ya da daha fazla bir zaman alabilir. Fakat her iki uygulama da aynı beyazlığı verir ve geri dönüşleri de aynıdır.

Dr. Dt. Ali Osman Emiroğlu

hocam dişlerde sarılık ve azı dişlerde dişin kenarında sarı kaplama olmuş birde küçük siyah noktalar oluyor bunun tedavisi nasıl our geçermi devlet h... devamı