Anlamları

Birçok insan, doğum lekelerinin çocuk için açık talihi ifade ettiğine inanır. Aynı oranda bir kesimse, doğum lekesinin çocukta bir uğursuzluk olduğuna.

Ayrıca, hamile bir kadın korktuğunda doğum lekelerinin ortaya çıktığına inanılır.

Kimileri, hamile bir kadının belli bir yiyeceğe aşerdiği zaman, iştahı giderilmeden önce karnına dokunduğunda, çocuğunun doğum lekesine sahip olacağını söyler. Başkaları, eğer hamile bir kadın güneş/ay tutulması sırasında karnına dokunursa, bebeğinde doğum lekesi olacağını söyler. Diğerleri hala, hamile bir kadının isteği yerine getirilmediğinde, bebeğinde doğum lekesi olacağına inanır.

Doğum Lekelerinin Anlamları

Doğum lekeleri hakkındaki yanlış inanışlar, doğum lekesinin vücuttaki yeri etrafında döner. Eğer birinin karnının altında bir doğum lekesi varsa bu, açgözlülükle bağdaştırılır. Çenedeki izler kişi için başarı anlamına gelirken, sırttaki izler açık fikirlilik anlamındadır. Sağ koldaki doğum lekesi başarı anlamına gelir, ama aynı leke sol kolda olduğunda geleceğinizde mali zorluklar yaşayacağınızı ifade eder. Sol ayaktaki bir doğum lekesi bilgili olduğunuz anlamına gelirken, sağ ayaktaki bir doğum lekesi yolculuk yapacağınızı ifade eder.

Birçok insan bu açıklamaya katılmayacak olsa da, doğum lekelerinin bu anlamları kök salmış batıl inançlardır ve somut verilerle kanıtlanmamıştır.

Uyarı

Uyarı

Eğer olağandışı bir doğum lekeniz varsa, yüzünüz, elleriniz veya kollarınız gibi vücudunuzun göze çarpan bir yerindeyse insanlar size dik dik bakabilir.

Aldığınız tepkilerin diğer insanlardan daha farklı göründüğünüzden, bu yüzden size dikkat kesildiklerinden kaynaklandığını aklınızda bulundurun. Batıl inançların doğum lekeleriyle ilişkisinden dolayı daha fazla dikkat çekebileceğinizi bilin.

Yararları

Yararları

Eğer olağandışı bir doğum lekeniz varsa ve insanlar, bu yüzden gözünü dikerek size bakıyorsa, doğum lekeleri efsanelerinden faydalanın. İnsanların size gösterdiği ilginin tadını çıkarın ve sorularını elinizden gelen en iyi şekilde cevaplayın. Kendinizi doğum lekeleri yüzünden lanetlenmiş olarak düşünmekten ziyade, bırakın size göre bunun yaşamınıza bir üstünlük kattığını bilsinler.

Uzm. Dr. Ahmet Sümen

Hocam ben 49 yasında bayanın dizilerinde kemik iliği odemi var mr çekildim şunlar yaziyor suprapetellar burada ve ekleme effüzyon. artmıştır femur med... devamı