Tıbbi uygulamalarla makinelerdeki modernleşme ve evrimleşmeyle vücudun herhangi bir bölgesinden istenmeyen tüylerin alınması artık mümkün.

Lazer epilasyon son on yıldır sık kullanılan bir uygulama haline geldi ve pek çok sayıda kişiye vücutlarının çeşitli yerlerindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak gibi birçok şey konusunda umut ve imkan getirdi.

Tüylerden kurtulmanın bilindik gereksinimi nedeniyle bu türde hizmet veren ve farklı aralıklarda fiyatlar sunan pek çok kurum bulunur.

Vücutlarının farklı farklı bölgelerindeki istemeyen tüylerin alınmasını talep eden insanların oluşturduğu dev bir pazar dilimi var. Epilasyon uygulamasını takip eden bir yaş grubu yoktur. Ergenlik çağından başlamak üzere orta yaş ve yaşlılara kadar her yaştan insanın bu mucizevi uygulamadan yararlanma şansı mevcut. Ama herkes, değişiklik gösteren mevcut lazer epilasyon ücretleri konusunda soru işaretlerine sahip.

İstenmeyen tüylerden kurtulma ücretleri kendi ilgili alanları içinde; tüm dünyada klinikten kliniğe değişiklik gösterebilir. Öncelikli olarak, insanlar mümkün en düşük ücretlerle vücutlarındaki istenmeyen tüylerden kurtulabilmeyi dilerler.

Op. Dr. Sinan GÖKER

hocam merhabalar ben lazer ameliyatı olmak istiyorum gözlerim miyop göz numaram 2.00 diğeri2.25 olabilir miyim uygun mu ve fiyat öğrenebilir miyim sgk... devamı

İnsanların lazer epilasyondan faydalanmaya karar verdiklerinde akıllarında bulundurmaları gereken şey, her kurumda aynı ücretin sunulmadığıdır. Lazer epilasyon fiyatları konusunda bir yargıda bulunurken göz önünde bulundurulması gereken birtakım durumlar vardır. Söz konusu mevzu lazer epilasyonsa, unutulmaması gerekli noktalar şunlardır:

  1. Hizmetinden yararlanacağınız kurum ya da kliniği gözden geçirin. Daha önceden de belirtildiği gibi, lazer epilasyon fiyatları birtakım kliniklerde değişiklik gösterir. Bazı klinikler diğerlerine göre büyük bir farkla daha ucuzdur. Örneğin, çok kişi tarafından bilinen ve fiyatların yüksek olmasıyla ünlü bir bölgede bulunan bir yerde yaptırılan epilasyon hemen göze çarpmayan başka bir bölgeyle karşılaştırıldığında farklı fiyatların olduğu görülecektir.
  2. Tedavi paketlerini gözden geçirin. Bu, farklı lazer epilasyon fiyatlarına karar verirken önemli bir etkendir. Bazı epilasyonlar piyasadaki diğerlerine göre daha iyi fiyatlara sahiptir. İlgili kişi belki de farklı paket fiyatlarıyla sunulan birtakım paketlerden daha iyi bir fırsat yakalayacaktır.
  3. İstenmeyen tüylerden kurtulma süresini gözden geçirin. Bütün tedavinin tamamlanabilmesi için kuruma birden fazla ziyaretin gerçekleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Bunun anlamı daha fazla zaman, enerji ve kaynağın kullanılması gerektiğidir ve bu durum lazer epilasyon fiyatlarını büyük ölçüde etkiler.
  4. Tüylerin alınacağı bölgeyi dikkate alın. İşin özü itibariyle, alınan tüy miktarı arttıkça, lazer epilasyon fiyatları da yükselecektir. Genel bir kural olarak, daha fazla tüy alınacaksa, istenmeyen tüylerden kurtulma daha fazla zaman alacaktır.

Unutmayın tedavinin bu işin profesyonelleri ve uzmanları tarafından gerçekleştirilmesi gerekir.

Bu şu anlama gelmektedir; ilgili kişinin tam olarak nasıl bir şeye giriştiklerini öğrenmesi için ayrıntılı bir soruşturma ve ziyaretler gerçekleştirmesi gerekir. Lazer epilasyon kulağa basit gelse de, epilasyondan yararlanan kişi ve uzman arasında herhangi bir anlaşmazlığın doğmaması için yine de dikkatli bir şekilde incelenip yürütülmesi gereklidir.