Kusursuz saçlara sahip almak zaman alıyor değil mi? Peki, 5 dakikanın bile kıymetli olduğu sabah saatlerinde saçlarınızla daha fazla vakit kaybetmenize gerek olmadığını söylesek ve sizlere kusursuz saçlarla uyanmanın sırlarını versek nasıl olur? İşte sizler için hazırladığımız püf noktaları;

Hacimli ve Dalgalı Saçlar İçin
Hacimli ve dalgalı saçlar için uyku öncesi duş alıp saçlarınızı duruladıktan sonra ertesi gün nasıl kullanmak istiyorsanız o yöne doğru ayırın ve uçlarını kıvırarak saç tipinize uygun bitkisel yağlar veya saç şekillendiricilerden sıkarak kuruyana kadar bekleyin. Bu ritüeli tamamladıktan sonra rahatça uyuyabilirsiniz çünkü sabah kusursuz saçlarla uyanacağınıza hiç şüphe yok!

Kıvırcık Saçlar
Özellikle kısa ve kıvırcık olan saçları sabah saatlerinde toparlamak zaman alır. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz küçük bir ipek eşarpla saçlarınızı önden bağlayarak uyumanızdır. Sabah uyandığınızda diğer günlerden çok daha farklı olacağı kesin.

Bohem Dalgalar
Saçlarınızda doğal dalgalarla bohem bir görüntü yaratmak istiyorsanız duş sonrası saçlarınızı örün ve bu şekilde uyuyun. Sabah uyandığınızda örgünüzü açın ve köpük kullanarak saçlarınıza fırça yardımıyla hacim kazandırın.

Kusursuz Düz Saçlar
Düz saçlar en sorunsuz saç tipi olarak görülse de sabahları birbirine dolaşan saç telleri, farklı yöne bakan saç katları veya simetrik durmayan saç uzunluğunuz sizi çileden çıkarıyor olabilir ancak artık bu gibi sorunlar için vakit kaybetmenize gerek yok. Eğer sabahları kusursuz düzlükte saçlarla uyanmak istiyorsanız uyku öncesi duş alın, duş esnasında kremlemeyi ihmal etmeyin, duruladıktan sonra mutlaka saçlarınızı tarayın.  Saçlarınız kuruduktan sonra yataktaki yatış pozisyonunuz çok önemlidir, saçlarınız eğer uzunsa sıkışmamasına özen gösterin ve yastığınızın üzerine yayarak uyumaya çalışın.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı