Cildinizdeki aknelerden bir türlü kurtulamıyor, dermatolojik ve bitkisel birçok yöntemi denediğiniz halde cildinizdeki sorunlara çözüm bulamıyorsanız bir de sizler için hazırladığımız yöntemleri deneyin. İşte kusursuz bir cilde kavuşmanın püf noktaları;

Uyumadan Önce Makyajınızı Çıkarın
Uyku öncesi cildinizi temizlemek ve makyaj ürünlerinin zararlı etkilerinden arındırmak kusursuz bir cilt için ilk kuraldır. Her daim özen göstermeniz gereken cildiniz öncelikle temiz olmalıdır. 

Retinol Kullanın
Retinol daha bilinen adıyla A vitamini etkili bir antioksidan olarak bilir. Bu özelliğiyle kozmetik ve dermatolojik ürünlerde sıklıkla kullanılan retinol kolajen üretimini destekler, cildi yumuşatır ve cilt yüzeyini aknelerden arındırarak pürüzsüzleştirir.

Bir Kadeh Kırmızı Şarap
Bir kadeh kırmızı şarabın cildinizde yaratacağı etki hakkında daha önce düşünmemiş olabilirsiniz. Ancak kırmızı üzümde bulunan resveratrol güçlü bir antioksidandır ve cildinizde oluşabilecek deformasyonları en aza indirger. Bu nedenle günde bir kadeh kırmızı şarap içmeyi veya resveratrol içeren serumu cildinize uygulamayı ihmal etmeyin.

Bol Bol Su
Suyun faydalarını saymakla bitiremeyiz ancak cilt üzerindeki etkisi yadsınamayacak kadar önemli ölçüdedir. Eğer su tüketimini arttırırsanız cildinizdeki sorunların azaldığını ve kuruluğa bağlı kırışıklık problemlerinin ortadan kalktığını kısa sürede fark edebilirsiniz. 

Ellerinizi Yüzünüzden Uzak Tutun
Hiç şüphesiz bakterilerin en çok barındığı yer ellerimizdir. Gün içerisinde ödeme yaparken, yemek yerken, telefonla konuşurken, çalışırken ve daha birçok aktiviteyi gerçekleştirirken ellerimize ihtiyaç duyarız ancak eğer temizliğine yeterince önem vermiyorsak bakterilerin vücudumuzda özellikle yüzümüze taşınması hiç de zor değildir. 

Beslenmenize Özen Gösterin
Cildinizi sadece temiz tutarak ve nemlendirici bakım ürünleri kullanarak sağlıklı olmasını sağlayamazsınız aynı zamanda cildinizi içerden de beslenmeniz gerekmektedir. İçeriğinde A, C ve E vitamini içeren meyve ve sebzeleri ağırlıklı olarak tüketmeye özen gösterin.


Sıcak Sudan Uzak Durun
Yüzünüzü temizlerken sıcak su tercih ediyorsanız cildinizde oluşacak kuruluk doğal olarak bulunan sebumların ortadan kalkmasından dolayı meydana gelecektir. Bu nedenle her zaman ılık suyla temizleyin.

Makyaj Malzemelerinizi Temizleyin
Temizliği en çok ihmal edilen ürünler arasında makyaj malzemeleri gelir ancak ihmal edilmeyecek kadar önemli olan makyaj malzemeleri cilt yüzeyinde ciddi cilt deformasyonlarına neden olabilir. Bu nedenle özellikle allık veya far gibi fırça yardımıyla sürülen ürünleri temiz tutun, diğer malzemelerin de mutlaka tozdan arınmış olmasına dikkat edin. 

Dr. Burcu YAMANGÖKTÜRK SOLAK

Benim cildimde lekeler var lazerden olmuştu bunun için ne yapmam gerekiyor Teşekkürler... devamı