Sıcak ve Keskin Kokular

Temel notalarında sandal ağacı, patçuli, sedir ağacı ve vetiver olan keskin kokular esmer erkekler tarafından tercih edilebilir. Genelde baharat ve aromatik kokularla zenginleştirilen keskin kokular seksüel dürtüleri harekete geçirir ve etrafınızda güçlü bir etki yaratır.

Taze ve Hafif Kokular

Genelde meyveli kokular taze ve hafiflik hissi verir. Temel notalarında bergamot, portakal, limon, mandalina bulunmaktadır. Fresh bir etkisi olan taze ve hafif kokuları beyaz tenli erkekler tercih etmelidir. 

Ağır ve Egzotik

Temel notalarında baharat, ağaç ve vanilya bulunan ağır ve egzotik kokular oryantal etki bırakır. Buğday tenli erkekler tercih etmelidir.

Dinamik ve Hafif Kokular

Temel notalarında adaçayı ve biberiye gibi bitki esansları barındıran dinamik ve hafif kokular deniz ve çiçek notaları ile zenginleştirildiği için hemen hemen her ten rengine uyum sağlayacak özelliğe sahiptir.

Parfüm Seçiminde Bilinmesi Gerekenler

Erkekler için parfüm seçiminde temel unsur hijyendir ancak kadınlarda duygusal etmenler ağır basar. Bu yüzden erkekler genelde esans seçerken ten uyumuna ve bırakacağı etkiye odaklanmazlar. Fakat doğru esans seçimi iş ve arkadaş çevresinde önemli bir rol oynar çünkü kokuların içindeki temalar karakterinize dair kodlar açığa vurur. Biz de erkeklere yön vermek adına bu konuyla ilgili bilgilendirici bir yazı hazırlamak istedik ve uzmanların makalelerinden yola çıkarak erkeklerin dikkat etmesi gereken temel unsurları derledik;

Op. Dr. Sinan GÖKER

merhaba hocam sizi ilk kez geçtiğimiz yıllarda katıldığınız sabah programlarında izledim nedendir bilmem çok bi güven verdiniz benim sorum şu gözlerim... devamı