Düzenli cinsel yaşam sizleri seksin bilinmeyen faydalarıyla buluşturur. Siz farkında olmadan kendinizi daha güzel, mutlu, enerjik, zayıf ve sağlıklı hissedersiniz. İşte tüm bunlar aslında seks hayatınızın ne kadar tatmin edici boyutta olmasıyla alakalıdır. Şimdi gelelim seksin bilinmeyen dünyasına eğer düzenli bir cinsel yaşamınız varsa bakın sizde ne gibi etkiler bırakıyor;

Stresi Azaltır
Kan basıncını düşürdüğü bilinen seks stresle mücadele konusunda oldukça etkili bir yöntemdir. Bunun sebebi ağrı, gerginlik ve sinirsel rahatsızlıklara iyi geldiği bilinen endorfin hormonun salgılanmasındaki artıştır.

Kilo Vermenize Yardımcı Olur
Vücudunuzdaki hemen hemen tüm kasların çalışmasına yardımcı olan seks elbette diğer egzersizler kadar fazla kalori yakmanıza destek olmaz. Ancak bir saatlik ateşli bir seks sonrasında sizlere 200 kalori vermeyi garanti ediyor!

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir
Bağışıklık sisteminizi güçlendiren düzenli seks yapmak bulaşıcı hastalıklara karşı direncinizi arttırır.

Gençleştirir
Seks esnasında salgılanan hormonlar kendinizi daha genç, enerjik ve mutlu hissetmenizi sağlamaktadır.

Prostat Kanseri Riskini Azaltır
Yapılan araştırmalar düzenli seks hayatı olan erkekler prostat kanserine yakalanma riskinin daha az olduğunu saptamışlardır.

Doç. Dr. Semih ÖZKAN

Hocam seker hastasiyim ama sertlesme sorunu yasiyorum ne yapmaliyim ilaci varmi varsa ismini yazarmisiniz saygilar... devamı