Testosteron Dengesizliği

Testosteron Dengesizliği Tedavileri

Testosteron dengesizliğini tedavi ederken kadınlar tedavidinin sonraki aşamasına geçmeden önce hormonal dengesizlik belirtileriyle mücadele etmek için basit yaşam değişiklikleri yapmalılar.

Yaşam tarzı değişiklikleri: Stres azaltma teknikleri (örneğin, yoga veya meditasyon), düzenli egzersiz ve dengeli beslenmeyle birlikte oldukça etkili olabilir ve bu süreçte genel sağlığın daha iyiye gitmesini sağlayabilir.

Bitkisel tedaviler: Bitkisel tedaviler, alternatif tıbbın önde gelen türüdür ve testosteron dengesizliğini kaynağında tedavi eder. Hormon dengesizliğini tedavi etmekte kullanılabilecek iki tür bitki vardır: fitoöstrojenik ve östrojenik-olmayan. Bunların, hormonal dengesizlik belirtilerini bastırmakta etkili olduğu kanıtlanmıştır.

İlaçlar ve hormon replasman tedavisi: Testosteron dengesizliğini tedavi etmek için en riskli ve genelde en pahalı seçenek, ilaçlar ve hormon replasman tedavisi, yan etkilere neden olmanın yanı sıra kadınlarda çeşitli kanserlerin riskini de artırabilir.

Bugün, birçok kadın testosteron dengesizliğinin belirtileriyle etkin şekilde baş etmek için sağlıklı bir yaşam tarzı ve alternatif tedavilerin birleşiminin en iyisi olduğunu keşfediyor.

Menopoz

Testosteron ve Menopoz

Testosteron düzeylerindeki normal dalgalanma, kadınlar menopoza girdiğinde ve beraberindeki belirtileri yaşadığında daha değişken hale gelir. İyi haber, testosteronu dengelemek birçok şekilde bu belirtileri hafifletmeyi sağlayabilir. Menopozun o anki aşamasına bağlı olarak, testosteronun kadınların vücudunda ciddi bir etkisi olabilir.

Prof. Dr. Kaan AYDOS

verdiginiz chorıomon ignelerini kullandım sonuc ALT 30 0,51 AST 17 0,289 GGT 19 0,323 FSH 54,72 TOTAL TESTOSTERON 101 çıktı si... devamı