Zarar Görmüş Saçlar

Çeşitli sebeplerden ötürü zarar gören saçlarınız eskisi gibi güçlü ve parlak değilse üzülmeyin, evde rahatlıkla uygulayabileceğiniz doğal maskeler mevcut.

Kerkene Çayı

Kerkene çayını kaynattıktan sonra süzerek yapraklarını macun haline getirerek uygulayın ve 10 dakika beklettikten sonra durulayın. Olumlu sonuç alabilmek için kerkene çayını haftada 2 kez uygulamalısınız.

Safran

Yemeklerinize lezzet katan safran saçlarınız için de çok faydalıdır. 4 -5 dal safranı kaynatıp ılımasını bekledikten sonra bir kaşık bal dökün ve bu maskeyi 45 dakika saçınızda bekletin. Hava almaması için saçını toplayarak folyoya sarın daha sonra ılık suyla durulayın.

Zeytinyağı ve nane

İki çorba kaşığı zeytinyağı, bir yumurta, dört dal taze naneyi karıştırın. Masaj yaparak saç diplerine uygulayın ve yarım saat bekletin daha sonra şampuanla yıkayarak durulayın saçlarınızın parlaklığı göz kamaştıracak.

Zencefil ve Limon Suyu

Bir adet zencefili bir çorba kaşığı limon ve bir tatlı kaşığı susam yağı ile karıştırın ve saç diplerinize uygulayarak 20 dakika beklettikten sonra durulayın. Bu maskeyi iki hafta bir uygulayabilirsiniz.

Soğan ve Hindistancevizi Sütü

Hindistancevizi sütünü kaynattıktan sonra ılımasını için bekletin ve içine bir adet rendelenmiş soğanı ekleyerek karıştırın, karışımı saçlarınıza uygulayarak folyo ile sarın ve 20 dakika bekletin.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba,dr.hanım ben 26 yaşındayım benim çok gür ve uzun sağlıklı saçlarım vardı,kesim yaptırdım kesimden sonra aşırı dökülmeye başladı ve gür olan sa... devamı