Zayıflayan saçlarınızla ilgili endişeleriniz mi var? Zayıflayan saçlar aslında kelliğin bir işareti olarak düşünülmektedir.

Bu nedenle kelliği önlemek istiyorsanız, zayıf saçlarınıza doğru bakımı uygulamak sizin için çok önemli demektir.

Insanlar pek çok nedenden dolayı saçlarını kaybeder. Bazen bu saç kaybı ebeveynlerinizden size kalan bir miras da olabilir.

Eğer saç dökülmesi ve saç zayıflaması riskinizi daha yüksek görüyorsanız, bu durumda zayıflayan saçlarınızın bakımına daha fazla özen göstermeniz oldukça önemli bir hal alır.

Burada size zayıflayan saçların bakımı için saçlarınızı daha fazla dökülmekten kurtaracak olan bazı yararlı ipuçları sunacağız.

Bu nedenle, zayıflayan saçlarınızın bakımında etkili sonuç elde edebilmeniz için bu ipuçlarını uygulamayı deneyin.

Saç derinize etkili bir masaj uygulayın!

Saç deriniz için iyi bir masaj yalnızca saç kaybınızı önlemekle kalmaz; aynı zamanda saçların hızlı uzaması için saç derinizdeki gözenekleri harekete de geçirir. Bu nedenle, saç derisi masajını günde en az 15 dakika kadar uygulayın. Bu masaj saç köklerinizin altındaki kan dolaşımını hızlandırır.

Asla sodyum loril sülfat içeren şampuanları kullanmayın!

Sodyum loril sülfat, çoğu şampuanda bulunan yağ temizleyici bir etkendir. Genellikle kiri ve saç derinizde bulunan yağı kaldırmak için kullanılmaktadır. Ancak sodyum loril sülfatın kullanımındaki asıl problem, sonuç olarak saç gelişiminize zarar verecek kadar güçlü olmasıdır.

Bu nedenle ürünü almadan önce üzerinde belirtilen içerikleri iyice kontrol etmeye çalışın ve sodyum loril sülfat içeren bu ürünlerden uzak durun.

Her zaman hacim veren besleyici ürünleri tercih edin!

Hacim veren ürünlerin çoğu, potansiyel olarak saçların kırılmasına neden olduğu için saçlarınıza zararlı olan parafini içerir. Bu nedenle zayıf saçlardan şikayetçiyseniz doğal olarak hacim veren ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Bu ürünler saçlarınızı güçlendirir ve saç köklerinize destek vererek aşırı saç dökülmesini önler.

Saçınızı renklendirmeyi de deneyebilirsiniz!

Saç renklendirme aslında saçlarınıza daha fazla güç ve güzellik verir. Aynı zamanda saç derinizdeki boşuklara takılan gözleri de uzaklaştırabilir. Bu nedenle koyu renklerle röflelerin bir kombinasyonunu deneyin veya saç stilistinize daha iyi bir renklendirme için danışın.

Bu ipuçları var olan saçlarınıza daha fazla hacim kazandırabilmek ve zayıflayan saçlarınızı koruyabilmek için bazı kolay çözümlerdir. Bu nedenle, zayıflayan saçlarınızla ilgili endişeleriniz varsa bu kolay ipuçlarını deneyin ve hayatınızdaki utanç verici anlardan kurtulun.

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı