Site içerisinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgilendirme kesinlikle hekimin hastasını tıbbi amaçla muayene etmesi veya tanı koyması yerine geçmez.
Kadın
DA**** AK****

Anneannem 68 yaşında SLE hastası kortizon kullandığı için zamanla eklemlerinde Osteonekroza bağlı olarak hareket kısıtlılığı ve yürüme güçlüğü çekmeye başlamıştı. bu yüzden Fizik tedavi görmeye başladı. 5 seans Fizik tedavi gördü ve 5. seansında Fizyoterapist egzersiz kartlarında bulunmayan hareketi yapmaya çalışarak ve zorlayarak anneannemin kalçasını kırdı. 1 hafta bekledik asprin kullandığı için ameliyata almadılar. daha sonra Konseyden çıkan kararla enfeksiyon riskinden dolayı protez ameliyatı da yapamadılar. 1. haftamızın sonunda vidalama ameliyatı yapıldı fakat bu ameliyatta da vidalar takılırken kemikte yırtılma olduğu söylenerek 2. ameliyata aldılar bu sefer plak yerleştirildi vidalar değiştirildi ve çiviyle tutturuldu. şuanda 2. ameliyatının üstünden 1 hafta geçti yatak içi ufak egzersizler yapıyoruz CPM cihazına bağlanıyor. ameliyatının 3. gününde yataktan kaldırmak istediler fakat biz daha önce ki ameliyatında yırtılma olduğu için kaldırtmadık sizce ne yapmalıyız ?

Erkek
is**** gi****

Hocam merhaba. Hocam uzun yillar süren şiddetli olmayan diz agrim vardı. Ancak artik siddetlendi.Bu yıl diz ağrısı ile birlikte,kimi zaman sağ kimi zaman sol kimi zaman ise ikisi de, kalça üzerimde ağrı bacaklarımda zaman zaman yanma hissiyatı ağız ici aftlar halsizlik ve nefes darlığım ve son birkaç gündür çok şiddetli terlemem var. Ve kimi zaman sol parmaklarimda kasilma hissiyati oluyor. Birkac doktora gittim sedimantasyonum normal crp normal Aso 703den 410 dustu. Hocam bu arada 28 yasindayim. Şu an Romezon, ClGYN ve nexium. Ne yapmaliyim. (Uzun yazdim ozur dilerim, simdiden okudugunuz icin tesekkur ederim

Erkek
Ze**** Er****

Multifokal ve Trifokal Göz İçi Lens Ameliyatı ücretleri nedir? 42 yaşında ve öğretmenim. Bu ücreti SGK karşılamakta mıdır? Sağ 1,75 miyop ve 3,5 astigmat, sol 2,5 miyop ve 5 astigmat, bu bozukluklar, bu operasyon ile sıfırlanmakta mıdır? Son olarak; bu işlem için kaç gün ayırmam gerekiyor? Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

Kadın
Le**** Çi****

Merhaba hocam,sabahtan beri kafama takılan bir soru var beyin mr çekildim,serebral ana vasküler yapılar patenttir çıkmış digerleri normal ama buna kafam takıldı,yardımcı olursanız sevinirim

Kadın
Le**** Çi****

Merhaba hocam,sabahtan beri kafama takılan bir soru var beyin mr çekildim,serebral ana vasküler yapılar patenttir çıkmış digerleri normal ama buna kafam takıldı,yardımcı olursanız sevinirim

Kadın
Se**** co****

End plateinlerde yer yer schmorl nodül indentasyonlari izlenmistir.L5_S1 diskine bakan vertebral yuzeylerde hafif yagli dejenerasyon izlenmistir.L5_S1 intervertebral diskinde dejenerasyona sekonder sinyal kaybi mevcuttur.L5 _S1 düzeyinde dural keseye sanrtalden basi etkisi olusturan disk buldingi izlendi.L1_2 düzeyinde dural keseye sanrtalden basi etkisi olusturan disk buldingi izlendi.

Kadın
Er**** ar****

Merhaba hocam Uç koksigeal vertebra seviyesinde 5.5mmçapindaT2hiperintes kistik yapi mevcuttur.. Bu ne anlama gelmektedir.Nasil tedavi uygulanir.

Kadın
Ir**** gü****

Hocam merhaba. Bebegim 3 ay 28 günlük eve salincak besik kurduk besigi kurduktan sonra denemek için bebegimizi koydugumuzda yan iplerini baglamayi unuttugumuz için çocuk yaklasik 45 50 cmlik mesafeden halisiz zemine sirt üstü düstü ilk düstügünde aglamaya basladi kucagima aldim sakinlestirmek için uyku saatinde oldugu için saksnlestikçe gözleri kapandi ama hala az da olsa mirildaniyordu sonra uyitmamak için kaldirdim o da açti zaten gözünü ama ilk 5 dakika aglamasi durduktan sonra çok sakin kaldi sadece etrafina bakiniyordu sonra kendine geldi sesler çikardi ellerimizi takip ediyordu kusma falan da olmadi sadece kafasinin arkasi biraz kizardi hafif de Bi sislik var gibi. Uykuya da artik dayanamadigi için 50 dalika sonra falan mecburen uyudu 1 saat sonra uyandi emip tekrar uyudu. Gözlemledigim herhangi bir sorun yok gibi Ama ben çok tedirgin oldum herhangi bir sorun olmaz degil mi. Tesekkür ederim simdiden.

Kadın
Hi**** po****

Mrhb hocam ben 6 aylik evliyim suana kadar hic korunmadim. 16 haftalik hamileyken bos gebelikten dolayi 16 ocakta kürtaj oldum. Doktorum bir kac ay korunmami söyledi. En iyi korunma yöntemi nedir eger ilaçsa en iyi ilaç hangisi?yardimci olursaniz çok sevinirim

Kadın
Tu**** sa****

Merhaba hocam ben suan 22+2 gunluk hamileym sorum 14. Haftadan itibaren bebegin harektlerini hissediyorum hele bu son 15 gundur cok cok asiri derecede hissediyorm hocam yani mesela kolunun hareketini tekmesini her seyini kanim boyle oynuyo bazen kendim mi acaba oyle saniyorm diyorm ama oyle boyle degil gerckten kolunun sekliyle donusuyle az cok harektleriyle hepsini hisseder oldum oyle ki bazen sicriyom canim aciyo bana diyorlar ki daha bebek 1 kilo degil bukadar guclu hissetmen normal degil diyorlar benimle ayni haftalara yakin hamile arkadslarim biz kucuk tekmeyi bile hissemiyorz diyorlar bazen esim elini karnima koyduunda bile bariz farkediliyor her hareketi hocam bu arada ben 53 kiloyum 29 yasim ikinci gebeligim kiloyla alakalidr diyenler oluyo ama bilmiyorum ilk cocugumda da harektleri oldu ama bu bi baska yani gerckten gobegimden cikacak gibi hissediyorm bu normal midir hocam simdiden cevabiniz icin tesekkur ederim ??