Gençleştiren Makyaj Hileleri

Çağdaş toplumların sihirbazları artık makyaj sanatçıları, son derece basit yöntemlerle ciltteki kusurlarını kapatan, kırışıkları yok eden ve hatta yüz ifadesini bile değiştiren tüm hileler onlarda! Bir tür illüzyon yaratan makyözler sırrın cilt rengine ve yüz şekline uygun makyaj yapmayı bilmek olduğunu vurgulamaktadırlar. Bizler de bu hileleri araştırıp sizler için yazdık, işte makyaj sanatının incelikleri;

Baz Kullanın

Cildinizi temizledikten sonra fondöten öncesi baz kullanmak oldukça önemlidir. Bazların içerisinde yer alan kolajen serumları özellikle kuru ciltler için oldukça faydalıdır. Ciltteki kusurları örter ve fondötenin pürüzsüz bir şekilde sürülmesini sağlar.

Önce Kapatıcı Değil Fondöten

Genel olarak yapılan makyaj hatalarının başında fondötenden önce kapatıcı kullanmak geliyor. Makyözler ilk önce fondöten sürüp daha sonra kapatıcıyla kusurlu noktaların kapatılmasını öneriyorlar. Bu şekilde uygularken dikkat edilmesi gereken unsur kapatıcı ve fondöten arasındaki renk uyumudur.

Buğulu Gözler

En çok hareket ettirilen bölge olan göz çevresi kırışıkların da en yoğun olduğu bölgedir, göz kapaklarına dıştan içe doğru uygulayacağınız gri-siyah tonlarında simli göz farı bu bölge için ideal kamuflajdır.

Bronz allıklar

Yaz aylarını geride bıraktıktan sonra kış aylarında rahatlıkla kullanabileceğiniz highlighter da denilen elmacık kemiklerinizi ortaya çıkaran allıklarda bronz ve şeftali tonlarını tercih edebilirsiniz. Doğru kullanım için de kulak memenizin bitiş hizasını başlangıç noktası olarak belirleyin.

Nemlendirici Rujlar

Yaşlandıkça artan kırışıklıklar göz ve dudak çevresinde belirgin şekilde ortaya çıkar bu yüzden koyu renkli mat rujlardan kaçınmak gerekir çünkü bu rujlar kırışıklıkları olduğu gibi gösterirler. Ancak içerisinde gliserin bulunan nemlendirici özelliğe sahip açık pembe tonlarında rujlarla dudaklarınızı hem parlak hem de dikkat çekici hale getirebilirsiniz.
  

Sihirli Maskaralar

Maskara kullanımında dikkat edilmesi gereken nokta aşağıdan yukarıya ve yukarıdan aşağıya olmak üzere 2 şekilde yapılmasıdır. Aynı zamanda fırçayı dik tutarak tek tek sürmek de kirpikleri olduğundan daha uzun gösterir. 

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Sayın Dr. Günnur Önarslan, Göz kapağımda her iki gözde olmak üzere kızarıklık, kaşıntı,pullanma ve göz kapağı şişmesi var. Göz kapağımın iç kısmında ... devamı