Doğal Dalgalar

Uzun uğraşlar gerektirmeyen doğal görünümlü hacimli dalgalar ilkbahar-yaz sezonunun liste başı trendlerinden. Bu trendi uygulamak ise oldukça basit ve pratik, duş sonrası durulanmış hafif nemli saçlarınızı kalın tutamlar alarak örün daha sonra saç kurutma makinesiyle kurutarak kısa bir süre bekletin. Örgüleri açtıktan sonra hacimli görünüm için tarak yardımıyla dağınık bir görüntü yaratabilir pek tavsiye etmesek de spreyle uzun süre dayanmasını sağlayabilirsiniz.

Örgülü Saçlar

Önde, arkada, yukarıda, aşağıda kısaca saçlarınıza farklı ve yaratıcı modellerde örerek kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Helenistik döneme gönderme yapan sepet örgüler ve balıksırtı modelleri, saçın tek bir tutamına yapılan hippi örgüler, saç topuzlarını süsleyen asil örgüler ile bu asla modası geçmeyecek akıma ayak uydurun.

Saç Aksesuarları

1950 ve 60’lar her sezon mutlaka bir detayla gündeme gelir , bu sezon da etkisini ilk olarak saçlarda görüyoruz.Çiçek motifleriyle bezeli bandanalar ve fularlar,renkli tokalar,taşlı taçlar ve dahası bu sezon saçları süslüyor.Dağınık topladığınız saçlarınızı çeşitli saç aksesuarlarla daha şık bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

Islak Görünüm

Duştan çıkıp kurutmak ve şekil vermek için uzun saatler harcamayı bırakın çünkü artık duştan çıktığınız gibi ıslak görünümlü saçlar oldukça revaçta.Doğal ve sexy bir etki yaratan ıslak saçları jöle ve spreyle destekleyerek yapabilirsiniz.

 

Heykelsi Topuzlar

İçinizdeki sanatçı bırakın dışarıya çıksın ve saçlarınıza el atsın. Zira artık sıradan topuzlar yerine modern mimarinin rafine kesimlerinden etkilenerek minimal ölçülerde yaratıcı topuzlar yapmak moda.

 

Atkuyruğu

 

Yüz tipinizi ve boynunuzu açıkça ortaya çıkaran bir model olduğu için oldukça tercih edilen bir modeldir.Ancak bu sezon atkuyruğu geleneksel formundan biraz uzaklaşıyor ve saç uçlarınıza kolayca uygulayabileceğiniz şekilde karşımıza çıkıyor.Tokanızı atkuyruğu yapmak üzere ayırdığınız tutamın ucuna doğru takarak bu trendi uygulayabilirsiniz.

 

Uzm. Dr. Günnur ÖNARSLAN

Merhaba, Ben 19 yaşındayım. Benim 2 yıldır saçlarım sakalım affedersiniz kaltuk altı tüylerim dahi çok geç uzuyor ben bundan önceleri saçıma hergün fö... devamı