İş hayatının stresi, okul ödevlerinin sıkıcı sorumluluk hissi, ilişkindeki problemler, ödenecek faturalar… Tüm bunlar son zamanlarda hayatı senin için katlanılmaz hale getirdiyse gün içerisinde 13 farklı şekilde zihnini rahatlatabilir ve anında huzura kavuşabilirsin. İşte senin için hazırladığımız formüller;

Nefes Alıyor Musun?
Gün içerisinde aldığın nefesi önemsemediğin için şu an bu söylediğimiz sana tuhaf gelebilir. Ancak tüm gerginliği alacak en önemli şey aslında aldığın nefestir. Derin bir nefes alıp oksijeni kılcal damarlarında bile hissetmelisin ve yavaş bir şekilde geri vererek bunu birkaç kez tekrarlamalısın.

Meditasyon Yap
Meditasyon için büyük bir zaman dilimine veya himalaya dağlarına ihtiyacın yok! Asıl meditasyon nerde olduğunu düşünmeksizin kısa süre içerisinde zihni rahatlatmak amacıyla yapılandır. Bu nedenle gün içerisinde seni mutsuz eden veya strese sokan ne varsa kısa bir mola ver. Gözleri kapat ve sadece güzel bir hayal kur.

Yeşil Çay İç
İçeriğindeki bitki özleri sayesinde gerginliği alacak en güzel şeylerden biri de yeşil çaydır. Melisa veya papatya çayı en çok tercih edilen çaylar arasındadır.

Saçlarını Tara
Tuhaf bir rahatlatıcı yöntem olsa da etkisi tartışılmaz! Saçlarını tarayarak üzerindeki negatif enerjiyi atabilirsin.

Ilık Bir Duş
Gerginliğe en iyi gelen şeylerden biri de ılık duştur. Hatta küveti doldurup içine lavanta yağı dök ve gözlerini kapatıp kısa bir süreliğine sadece güzel şeyler düşün.

Sakız Çiğnemek
Etrafındaki insanlar için rahatsız edici olsa da senin için rahatlatıcı olduğu bir gerçek. Yapılan araştırmalar sakız çiğnemenin kortizol seviyesini düşürdüğünü de göstermektedir.

Bileklere Soğuk Su
Bir diğer tuhaf rahatlatıcı yöntem de soğuk suyu bileklerine sürmek olacaktır. Etkisini kısa sürede gösterecek olan soğuk su anında rahatlama hissi verir.

Çiçek Kokla 
Kısa bir yürüyüşe çık ve taze bahar çiçekleri topla. Doğayla bütünleşmen seni zihnindeki kaostan uzaklaştıracaktır.

Müzik Dinle
Müzik ruhun gıdasıdır demişler sen ne kadar müzikseversin bilemeyiz ancak mutlaka duyduğunda ezgisiyle veya sözleriyle seni mutlu eden bir şarkı var. Eğer rahatlamak istiyorsan o şarkıyı dinlemenin tam vakti!

Dans Et
Vücudunda dolaşan negatif enerjiden arınmak için en güzel yöntem belki de danstır. Evde kimse yokken aç müziği son ses ve başla dans etmeye.

Yaz da Rahatla
Kimsenin seni anlamadığını düşünüyorsan, al kalemi eline yaz! Tüm dertlerini şeffaf bir şekilde çekinmeden yazabileceğim kâğıtlar seni sandığından daha kısa sürede rahatlatacaktır.

Yoga
Meditatif yöntemler arasında en etkili uygulamalardan biridir yoga. Hem vücudunuzun esnekliğini arttırır hem de sizleri olumsuz enerjiden arındırır.

Tatile Çık
Hiç şüphesiz tüm sorunları geride bırakıp sadece her günün bir öncekinden daha keyifli geçirme kaygısının yaşandığı o tatlı günleri özlediysen seni yoran iş hayatına kısa bir ara vermenin vakti gelmiş demektir.

Op. Dr. Burcu KARDAŞ ARSLAN

hocam kolay gelsin oncelikle benim size bi sorum olcakti nisanlim orgasm sonrasi akinti gelmedini soluyor rahatlama oluo fakat islanmada oluo ama nede... devamı