Tam da zamanı şimdi bu baş ağrısı da nerden çıktı, of ne yaptıysam geçmiyor, hangi ilaç en hızlı geçirir, acaba açlıktan mı gibi cümleler kafanızı meşgul etmiş olabilir daha öncesinde ancak baş ağrısı yapılan birçok araştırmaya göre nedeni bilinmeyen bir rahatsızlıktır. Genel olarak vücudun verdiği bir tepki olarak değerlendirilir bu yüzden temelinde yatan başka bir nedenden ötürü oluştuğu düşünülür. Baş ağrısı sizlerin daha fazla başını ağrıtmasın, işte sizler için derlediğimiz anında etki eden iyileştirici püf noktaları;

Bir Bardak Kahve
Yapılan araştırmalara göre kafein içeren içecekler baş ağrısını hafifletiyor. Özellikle sabahları kahvesiz uyanamam diyenlerdeyseniz, baş ağrınızın kısa sürede geçeceğine emin olabilirsiniz. 

Su İçin
Gün içerisinde minimum içilmesi gereken su miktarı 2,5 litredir eğer bu ölçünün altına düştüyseniz vücudunuz su kaybından dolayı baş ağrısı olarak tepki veriyor olabilir. 

Bitki Çayı
İçeriğinde rahatlatıcı ve sakinleştirici bitki özleri taşıyan çayları başınız ağrıdığında tercih edebilirsiniz. Bizim tercihimiz melisa, papatya ve nane çaylarıdır.

Seks Yapın
İnanılır gibi değil ama gerçek seks esnasında vücudunuzda mutluluk ve rahatlık veren hormon olarak bilinen seratonin salgılanması artıyor. Bu da şiddetli bir baş ağrısı için oldukça etkili bir yöntem olarak görülebilir.

Atıştırın
Öğün aralarınızı eğer uzun tutuyorsanız bu da acıkmanıza neden oluyordur ve açlık sebebiyle de baş ağrıları çekiyorsunuzdur. Bu yüzden mutlaka yanınızda atıştırmalık meyve ve kuru yemiş taşımaya özen gösterin.

Uzm. Dr. Banu ALTOPARLAK

Merhaba,15 yaşındayım.Kızım.iki göğsümün tam ortasında bir ağrı var.Nefes alıp verirken ağrıyor.Ve hareket etmeye çalışırken,istirahat ederken de bunu... devamı