Eğer spor yapmayı hafta sonlarına veya çalışmadığınız zamanlara bırakıyorsanız işte size bir öneri ; egzersizlerinizi iş günlerinizde yapmayı deneyin. Yapılan son araştırmaların sonuçlarına göre, iş günü içerisinde yapılan fitness ve egzersizlerin, iş performası üzerinde önemli sayılabilecek olumlu etkileri bulunuyor. Siz de fazla yağlarınızı yakarak ve kas geliştirerek patronunuzu etkileyin. 

Yaratıcılığı artırıyor
Bütün gün masanızda oturuyor olmanın yaratıcılığınızı ve heyecanınızı nasıl körelttiğini fark ettiniz mi? Yapılan yeni bir araştırmaya göre, mesai saatleri içerisinde arada bir masanızdan kalkıp ofis içerisinde dolaşmak yaratıcılığı artırıyor. 
Bu konu üzerinde 4 ayrı deney yapan araştırmacılar, farklı deneklerden farklı yaratıcılık egzersizleri yapmalarını istedi. Bu egzersizleri yaparken bazı deneklerin oturması, bazılarının ise koşu bandında yürümesi istendi. Araştırmanın sonucuna göre, yürüyüş yapan gruptaki deneklerin, diğerlerine oranla daha yaratıcı düşündükleri ortaya çıktı.

Sinirleri yatıştırıyor
Eğer önemli bir sunum yapmak veya kalabalık bir topluluk önünde konuşma yapmanın fikri bile kalbinizin hızlı atmasına sebep oluyorsa, böyle önemli bir durumdan önce yoga yapmayı deneyin. Yapılan araştırmaların sonucuna göre, 20 dakika boyunca bir takım fiziksel duruş ve derin nefes alma şeklinde yapılan geleneksel bir yoga, endişe ve kaygıyı, 20 dakika boyunca koşu bandında yürümeye oran ile daha kolay yok ediyor. Tabi ki de her an 20 dakika bulma fırsatınız olmayabilir, ama eğer böyle bir şansınız var ise bu yogayı, önemli toplantınızdan 40 dakika öncesinde gerçekleştirin.

Dengeli kalmanızı sağlıyor
 Çok meşgul olduğunuz bir günün içine sıkıştırılmış bir egzersiz düşünün. Araştırmacılara göre, her gün düzenli bir şekilde egzersiz yapmayı rutin haline getirmeyi başarmış kişilerin, iş ile iş dışındaki hayatları arasındaki dengeyi daha kolay bir şekilde kurduklarını ileri sürüyor. Çünkü yapısı oturmuş bir spor, kişilere iş ile evleri arasındaki talepleri birbirinden ayırabilme rahatını sağlıyor.Uzm. Dr. Tarık TURFAN

Merhaba hocam sımdı yemek yıyıyorum ama faydasını goremıyorum yemek yedıkten sonra karnım agrıyo metebolızmam mı hızlı çalışıyor hızlı çalışıyorsa ne ... devamı