Miranda Kerr’in Fit Kalma Sırları

Avustralyalı model Miranda Kerr doğum sonrası aldığı kiloları hızlı bir şekilde verip eski formuna oldukça kısa bir sürede kavuşması ve modellik kariyerine kaldığı yerden devam etmesi takdir edilesi bir performanstı. Her daim güzelliğiyle ve fit görünümüyle imrenilen bir model olan Kerr, herkesin merak ettiği yaşam tarzını ve sırlarını kısa bir süre önce Net-a –Porter adlı siteyle yapmış oldukları ‘’The Body Beautiful with Miranda Kerr’’  videosunda paylaştı.  İşte dünyanın en güzel kadınları arasında yer alan Miranda Kerr’in genç, güzel ve fit kalmasının püf noktaları;

Düzenli Egzersiz

Genç yaşta modellik yapmaya başlayan Miranda Kerr uzun yıllardır yoga yapıyor. Haftada 3 gün özel antrenörünün hazırladığı programı uygulayan Kerr koşu, yüzme, boks ve çeşitli kardiyo egzersizleriyle günlük egzersizlerini tamamlıyor.

Alkali Beslenme

Gün içerisinde mümkün olduğunca yağlı ve asitli gıdalardan uzak duran model, alkali beslenmenin önemini her fırsatta vurguluyor.  Izgara sebzeler, çiğ meyveler ve alkali su günlük beslenme programının vazgeçilmezlerinden.

Sihirli Meyveler

Avokado ve noni meyvesinin sihirli etkileri olduğunu söyleyen model gün içerisinde mutlaka 1 bardak noni suyu ve avokoda tükettiğini belirtiyor. Noni meyvesindeki proxeronin ile avokadodaki A, C, E, B grubu vitaminleri sayesinde yaşlanmayı geciktirdiğini ve vücudundaki toksinlerin atılmasını sağladığını söylüyor.

Hindistan Cevizi Yağı

Yemek pişirirken veya salata yaparken organik hindistan cevizi yağı tercih eden Kerr, hem beyin fonksiyonları için hem de kan şekerini dengeleyerek insülin kontrolünü sağlamasıyla hindistan cevizi yağının favori gıdaları arasında yer aldığını belirtiyor.

Op. Dr. Aytun AKTAN

Dogum yapali 3 ay oldu adet olmuyorum hamilelik olabilir mi kalmam mumkun mu ama içime boşalmadi eşim zevk suyundan kalma ihtimalim vat mi... devamı