Tüm dünyada milyonlarca kadın ve erkek hayrana sahip Beyonce’nin evlenip çocuk sahibi olmasına rağmen hala yaşayan en seksi kadınlar arasında gösterilmesi tesadüf değil. Her daim konserlerinde fit vücudunu ortaya çıkaran iddialı kıyafet seçimleri ve olağanüstü performanslar gerektiren dans şovları onu diğer tüm şarkıcılardan ayırıyor ve kendi kulvarında bir numara yapıyor. Kısa bir süre önce OUT dergisine verdiği röportajda hakkında en çok merak edilen soruları yanıtlayan Beyonce, kadınlık ve seksilik üzerine tavsiyelerde de bulunmuş. İşte Beyonce’nin o sözleri;

Seksapelite Bir Düşünce Biçimidir
Günümüzde hala süren bir çifte standart olduğunu düşünen seksi yıldız kadınların ve erkeklerin eşit olmadıklarını şu sözleriyle açıklıyor;’’ Konu seks olunca hala sürmekte olan bir çifte standart var, erkekler özgür, kadınlar değil. Bu çılgınlık. Eskiden beri alışılagelmiş olan kadınların itaatkâr ve kırılgan bir varlık olarak görülmesi bizleri bu düzenin kurbanları haline getiriyor. Hâlbuki kadın bir varlık olarak bundan çok daha fazlası olabilir. İş kadını olabilirsiniz, anne olabilirsiniz, sanatçı, feminist olabilirsiniz veya her ne istiyorsanız olabilirsiniz fakat tüm sıfatları taşırken, seksi de olabilirsiniz. Seksapelite ayrı tutulması gereken bir şey değildir. Sözlerini sahip olduğunuz işin, yaşam tarzının veya inanışın seks performansıyla bir alakası olmadığını vurgulayarak sürdüren Beyonce kadın ve erkeğin eşit olması gerektiğinin altını çizerek belirtmiş ve bu konuyu erkeklerin de anneleri, kardeşleri, eşleri veya sevgilileri için desteklemeleri gerektiğini belirtmiş. 

Bedeninizi Tanıyın
Daha önce de makalelerimizde bahsettiğimiz bu konu aslında son derece önemli çünkü hala seks bir tabu olarak görülebiliyor. Ancak yapılan bilimsel araştırmalar düzenli bir cinsel yaşamın bedensel ve zihinsel faydalarını kanıtlamaktadır. Bu nedenle kadın olmaktan, bedeninizi tanımaktan, zevk almayı öğrenmekten korkmayın. Bedeninizi keşfetmeye başladığınızda kendinizi daha yakından tanımaya başlayacaksınız.

 

Op. Dr. Emir Perviz MİRZAOĞLU

Mrb hocam tavsiyeler üzerine size yazıyorum..Burunda çökme var gelirsem ameliyat olurmuyum .?... devamı