Bir insanın yedikleri iyileşme sürecini hızlandırmada ve belirli hastalıkları ve sorunları savuşturmada yardımcı olabilir. Bursite yakalanmışsanız kaçınabileceğiniz ve bu rahatsızlığa yardımcı olması için daha çok tüketmeniz gereken belirli yiyecekler vardır. İşte bazı öneriler:

Öneri 1

Bazı yiyecekler bursit olasılığını ve problemin görülme sıklığını arttırmaya meyillidir. Bu yiyecekler arasında yüksek oranda asitli maddeler yer alır. Çok fazla kırmızı et, fast food, abur cubur ve domatesten uzak durmaya çalışın.

Öneri 2

Asitli ve nişastalı her ne yiyorsanız bunları magnezyum açısından zengin olan yiyeceklerle değiştirin. Yeşil yapraklı sebzeler, yulaf ezmesi, havuç, avokado ve kereviz magnezyum açısından zengindir.

Öneri 3

Havucun iyileştirme özelliği her zaman vurgulanmıştır; bu yüzden bursiti tedavi etmeye yardımcı olması için günde birkaç bardak havuç suyu içmek iyi bir fikirdir.

Öneri 4

Dulavrat otu çayı bursitli insanlara iltihap giderici özelliklerinden dolayı yardımcı olacaktır. Aktarlarda bulunabilecek dulavrat otu çayı, öğünler arasında, tercihen öğle yemeğinden önce alınmalıdır.

Öneri 5

Çiğ kereviz de eğer bursitten mustaripseniz diyetinizin bir parçası olmalıdır. Akşam yemeğinde veya akşam yemeğinden sonra yiyeceğiniz kereviz aynı zamanda nefesinizi de ferahlatacaktır.
İLGİLİ MAKALE

Genetik Diyet

Dyt. SAMET YAĞLI

merhaba samet bey,ben 22 yaşındaym ve 10 kilo fazlam var defalarca diyete başladım ama fazla dayanamadım ve bıraktım,diyet yaptığım günlerde devamlı b... devamı