Çiller, genellikle bir iğne başı büyüklüğünde olan, düz, bronz renkli noktalardır. Bu noktalar birden fazladır ve ciltte rasgele gelişme gösterebilirler. Genel olarak açık tenli insanların, yanaklar, burun, kollar ve üst omuzlarında meydana gelir. 1 veya 2 yaşlarındaki kadar genç insanlarda meydana gelebilir.

Kişinin cildindeki çoğu çil genellikle aynı renktedir. Farklı kişilerde çiller, renk konusunda değişiklik gösterebilir –kırmızımsı, sarı, bronz, açık kahverengi, kahverengi veya siyah olabilir- ancak genellikle bulundukları ortamdan hafif bir şekilde daha koyu renkte olurlar. Güneşe maruz kaldıktan sonra daha da koyulaşırlar ve daha gözle görülür hale gelirler ve kış aylarında yeniden renkleri açılır. Çiller, melanin adı verilen koyu pigment miktarında bir artıştan kaynaklanır; ancak melanosit adı verilen pigmen üreten hücrelerin toplam sayısındaki bir artıştan kaynaklanmaz.

Op. Dr. Süleyman ESERDAĞ

merhaba hocam vajinoplasti ve labioplasti amelyatları aynı anda yapılırmı iyileşme süresi nedir vede ikisnin beraber ameliyat ücreti nedir acaba şimdi... devamı