En kaliteli cilt bakım ürünlerini kullanmak önemli değildir. Çünkü cilt bakımı gün içerisinde kullandığınız ürünlerden ibaret değildir; kapsamlı bir temizlik, arındırma ve nemlendirme gibi düzenli bir ritüele ihtiyaç duyar. Ancak bazı hatalar var ki cildinizdeki sorunların temel kaynağı, işte o sık yapılan hatalar;


Cilt Ürünlerini Sürekli Değiştirmek
Dergilerde gördüğünüz kusursuzluk vaat eden her ürün size göre olmayabilir bu nedenle her yeni çıkan ürünü almayın. Öncelikle bir cilt uzmanına danışarak cilt tipinizi, hassas bölgeleri ve nasıl bir bakıma ihtiyaç duyduğunuzu detaylı bir şekilde öğrenin. Daha sonra cildinize iyi gelecek içerikte ürünleri alarak uzun süreli kullanmaya özen gösterin.

Uyku ve Su İhtiyacı
Ne kadar pahalı bir kozmetik ürünü kullanırsanız kullanın sizlere su ve uykunun verdiği güzelliği veremez. Cilt elastikiyetini sağlayan, nemlendiren ve kırışıkları önleyen su günde en az 2,5 litre tüketilmelidir. Aynı zamanda günde en az 8 saat uyumayı ihmal etmeyin.

Güneş Kremi
Özellikle 20’li yaşlardan sonra kırışmaya başlayan cildi güneş ışınlarından korumak oldukça önemlidir. Genelde sadece güneşlenirken sürülen yüksek faktörlü kremler evden dışarı çıkıldığında da tercih edilmeli aksi takdirde güneşin zararlı ışınları cilt kırışıklıklarını tetikler.

Makyajı Temizlemeden Uyumak
Özellikle eve geç girildiyse tek istenen şey direk yatağa girip uyumaktır ancak siz bu hatayı yapmayın. Uyku süresince cildinizde kalan makyaj kırışıklık oluşumunun ve cilt problemlerinin temel sebeplerindendir.

İLGİLİ MAKALE

Akne Nasıl Önlenir

Op. Dr. Ebru ZÜLFİKAROĞLU

HOCAM BEN İŞİTME CİHAZI KULLANIYORUM BEN 3 HAFTALIK HAMİLEYİM HEMDE ÇALIŞIYORUM.15 GÜNDEN SONRA TEKRAR HASTANEYE GİDECEĞİM BEN BİR SORU SORMAK ÇOK İST... devamı