‘’Selfie’’ trendi yani kendini çekip sosyal medyada paylaşma modası gündemi en çok meşgul eden konulardan olunca biz de sizler için fotoğraflarda daha güzel görünmenin formüllerini araştırdık. Özellikle yüz hatlarınızdaki kusurları kapatacak ve yüzünüzü olduğundan daha güzel gösterecek birtakım yöntemler bulduk. İşte o yöntemler;

Bronzlaştırıcı Kullanın
Yüzünüzde hangi bölgeyi ön plana çıkarmak istiyorsanız makyaj malzemeleriyle vurgulaman gerekir. Bu konuda size en çok yardımcı olacak şey de bronzlaştırıcı allıklardır. Kusursuz ve parlak bir cilt görünümü kazandıran bronzlaştırıcılarla herhangi bir filtre kullanmadan fotoğraflarınızıpaylaşabilirsiniz.

Doğru Fondöten ve Kapatıcıyı Bulun
Ten renginden en fazla bir ton koyu fondöten kullanmaya ve göz çevresi için kullandığın kapatıcıyla arasında ton farkı olmamasına özen göstermelisiniz. Eğer beyaz tenliyseniz ve cildindeki kızarıklıklardan şikâyet ediyorsanız artık her yerde kolaylıkla bulabileceğiniz renk düzenleyici kremler var. Bu kremleri baz olarak kullandığınız takdirde fotoğraflardaki renk dalgalanmaları olmayacaktır ve cildiniz kusursuz görünecektir.

Gözlerinizi Ortaya Çıkarın
Göz makyajı güzel yapıldığı takdirde kötü çıkma ihtimaliniz yok! Öncelikle göz şeklinize uygun bir makyaj uygulaması seçmelisiniz. Bunun için internette yüzlerce öğretici video var ancak unutmaman gereken tek şey göz renginizi belli edecek renkleri tercih etmek. Bu yüzden tercihinizi buğulu göz makyajından yana kullanabilirsiniz çünkü her zaman seksi ve dikkat çekici bir imaj yaratır. Makyaj çantanızda olması gereken malzemeler siyah, parlaklık verecek beyaz veya gri far, siyah kalem veya eyeliner, maskara ve kaş kalemidir. 

Kaşlarınıza Şekil Verin
Yüzünün çerçevesini çizen kaştır desek bunca zaman ihmal ettiğiniz kaşlarınıza gereken önemi verir misiniz? Makyaj uzmanları doğru kaş şeklinin bulmanın oldukça önemli olduğunu söylüyorlar. Bu zamana kadar karakterinizi yansıtan yüz ifadesini bulamamış olmanızın nedeni kaş şekliniz olabilir. Bu yüzden bir kaş uzmanına danışarak kaş şeklinizde değişiklik yapabilirsiniz. Yüz şeklinize uygun doğru kavisi bulduğunuz zaman kendinizi daha çok beğeneceksiniz.

Elmacık Kemiği
Eğer elmacık kemiğinize doğru allık uygulaması yaparsanız yüzünüz fotoğraflarda olduğundan çok daha güzel çıkacaktır. İşin sırrı kulak memesine doğru uzanan hattı daha koyu renkte bir allıkla belirginleştirip üzerine daha soft pembe veya şeftali tonlarında allıkla karıştırmak!

Işıldayın
Hollywood yıldızlarının fotoğraflarda ışıldıyor olmasının tek bir sebebi var o da makyaj uzmanlarının kullandığı parlaklık veren krem bazlı ürünler! Elmacık kemiklerinizin üst kısmına, burun kemiğinize, alnınızaa ve çenenize hafif bir şekilde sürerseniz kusursuz bir görünüm yakalayabilirsiniz.

Dudaklar
Eğer dudaklarınız inceyse iddialı renklerden kaçınmalısınız! Pudra tonlarındaki renkleri tercih ederek dikkati gözlerine çekebilirsiniz. Dudakları dolgun olanlar ise kırmızı ve pembe tonlarında rujları tercih edebilirler.

Uzm. Dr. Hamide TUNA

ayak baş parmağımda beliren morluk korkutuyor.darbe sonucu olmadığına emin olduğum bir kan oturma belirtisi var.fotoğrafını göndersem yorum yapabilirm... devamı