Daha Güzel Olmanız İçin Gündelik İpuçlarıDoğal güzellik, sahip olduklarınızı kendinize bakarak en iyi şekilde değerlendirmekten geçer.

Çoğu kişi, harika görünmek ve hissetmek için mücadele etmek zorundadır. 

Cildiniz donuk, kuru ve solgun görünüyorsa güzelliğinize güzellik katacak yöntemleri denemelisiniz.

Ortalama bir dış görünüşle hiçbir zaman yetinmemelisiniz. Bu yüzden, doğal yöntemlerle harika görünmeli ve sahip olduğunuz potansiyeli sonuna kadar ortaya koymalısınız.

Doğal yöntemlerle yapabileceğiniz o kadar çok şey var ki  bunların sonucunda kavuşacağınız tamamen yenilenmiş görüntünüz karşısında şaşıracaksınız. Bazı basit ipuçlarını uygulayarak herkes harika görünebilir.

Aşağıda doğal yollarla muhteşem görünmenize ve böylelikle içinizde saklanan tamamen yeni ve harika kişiyi keşfetmenize neden olacak bazı öneriler sıralanmıştır.

Düzgün Beslenin

Düzgün beslenmek kadar her gün aynı saatlerde yemek de önemlidir.

Düzgün beslenmek ile dış görünüşünüz doğru orantılıdır. Cildinizin yenilenmesi ve sağlıkla ışıldaması için gerekli olan tüm vitamin, besin ve mineraller bu yiyeceklerde saklıdır.

Yağlı yiyecekleri kesinlikle kesip günlük protein miktarınızı artırın. Unutmayın ki iyi proteinler vücudun temel taşlarıdır ve kas yoğunluğu ile yağsız vücut kitlesini korumak için çok önemli bir rol oynar. Kendinizi yalnızca hayvansal proteinlerle kısıtlamamalısınız.

Vejetaryenseniz, iyi protein ve vitaminler açısından zengin birçok sebze ve meyve seçeneği de olduğunu unutmayın.

Elma bile bir C vitamini ve lif deposudur. Lif, sağlıklı saç üretimini desteklemede önemli olan pektin maddesini içerir. Parlak ve ışıltılı saçlar, hacimle hareket  ederek harika görünmenizi ve hissetmenizi sağlar.

Vejetaryen değilseniz, haftada üç gün arka arkaya yağlı balık yiyin. Hemen ardından cildinizdeki farkı, daha pürüzsüz olduğunu göreceksiniz.

Yağlı balıklar Omega 3 yağ asitleri açısından zengindir. Bu yağ asitleri vücuttaki iltihaplarla düzenli olarak savaşır. Ayrıca, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudun yağ yakmasına yardımcı olarak daha iyi görünmenizi sağlayarak özgüven dopingi yapar.

Vücudunuzun daha iyi görünmesine katkıda bulunan balıklar,  somon, istavrit, uskumru ve alabalıktır. Balıklar -özellikle de kabuklu deniz ürünleri- mükemmel protein kaynaklarıdır.

Düzenli Egzersiz Yapın

Yürüyüş, koşu ve yüzme gibi egzersizler vücudunuzu formda tutmanın yanı sıra sağlıklı ve genç görünmenizi de sağlar. Egzersiz yapmak, kalp kaslarınız da dahil vücudunuzdaki tüm kasların düzenli işlemesine neden olur. Kalp sağlığı, sağlıklı cilt için elzem olan kan dolaşımının düzenlenmesinde önemli rol oynar. 

Formda ve sağlıklı hissettiğiniz zaman kan dolaşımınız, sürekli hücre yenilenmesini sağlayacak kadar kusursuz işler. Vücudunuzdaki yeni hücreler daha iyi hücre üretimini tetiklediğinde doğal güzelliğiniz bir anda tavan yaparak kendinizi harika hissedersiniz.

Uzm. Dr. Melis ŞENLİK

Bu lekem için size bundan 6 sene önce geldim sadık ahmet hastanesine siz bana güzel bir uygun fiyat da verdiniz ama benım imkanım olması o zmn yaptırm... devamı